TARSUS GÜNDEM

MAHİR BAŞARIR’DAN TERÖR İSYANI.!

MAHİR BAŞARIR’DAN TERÖR İSYANI.!
191 views
07 Eylül 2015 - 22:10

CHP Mersin Milletvekili aday adayı Av. Ali Mahir Başarır, Dağlıca terör saldırısını şiddet ve nefretle kınayarak, “Milletimizin ocağına büyük bir ateş düşmüştür” dedi ve her türlü terörü kınadığını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili aday adayı Ali Mahir Başarır, Dağlıca şehitleri arasında Tarsuslu hemşehrileri Astsubay Çavuş Cemre Salih Gözen’in de bulunduğunu, başta Tarsuslu Şehidin ailesi olmak üzere tüm şehitlerin ailelerine sabır ve başsağlığı dileğinde bulunarak, şu görüşlere yer verdi:

“Halkımızın da bildiği üzere 7 Haziran seçimlerinde istediği sonucu alamayan Erdoğan ve AKP’nin çözüm süreci adlı, ne olduğu tam olarak anlaşılamayan, politikalarını buzdolabına kaldırdıktan sonra, var olan PKK terörü iyice azmış durumdadır. Bu geçen sürede şehit olan 80 askerimizi, polisimizi, canlarımızı ebediyete uğurladık. Yine bu sürede onlarca sivil vatandaşımız hayatını kaybetti.

Ülkede kamu düzenini sağlayamayan AKP iktidarı, çözüm süreci içerisinde de sadece koltukta oturmuş, PKK terör örgütünün bilhassa Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde silahlanmasını, yollara bomba ve mayın döşemesini maalesef görememiştir. Şimdi de Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde her gün onlarca terör eylemi meydana gelmektedir. Çözüm süreci içerisinde kışlalarından ve karakollardan çıkarılmayan asker ve polisimiz, şimdi bu terör eylemlerini engellemek, teröristleri ele geçirmek için canla başla mücadele ediyor. Bu mücadele içerisinde çok sayıda askerimiz şehit veya gazi oluyor.

Öncelikle bütün terör olaylarını şiddet ve nefretle kınıyorum. Bu olayda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yüce Türk Milleti’ne başsağlığı diliyorum. Gazilerimiz içinde acil şifalar temenni ediyorum. Bu bağlamda mevcut seçim hükümetini görev süresi içerisinde terör olaylarını engellemek üzere tedbir almasını ve seçim güvenliğini sağlaması konusunda uyarıyor ve göreve davet ediyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.