TARSUS GÜNDEM

KOLEJLERDE BAĞIMLI OLUYORLAR İDDİASI?

KOLEJLERDE BAĞIMLI OLUYORLAR İDDİASI?
150 views
25 Nisan 2016 - 17:46

Tarsus’ta uyuşturucu operasyonları tüm hızıyla sürerken 1 hafta içinde ticareti yapmaktan dolayı 8 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

 

Özellikle Okul önlerinde istihbarat bilgisine ulaşarak zehir tüccarlarına ağır bir darbe vuran Kom Büro vatandaştan alkış alıyor.

 

Okul önlerinde ticareti yapılan uyuşturucu maddelerin kimlere nasıl satıldığı ise bilinmezken ailelerde tüccarların  uyuşturucu maddeleri hangi çocuklara sattığı konusunda endişe içinde yetkililerden bilgi istiyor.

 

Lise ve dengi okullarda  eğitim gören erkek ve kız öğrencilerin tütün maddelerine karşı ilgi duyduklarını ve bu ilginin tiryaki boyutuna ulaştığını belirten uzmanlar ”Bu konu hakkında okullarda uyuşturucu üzerine rehabilite edici konular işlenmeli”dedi.

 

Tarsus’ta bulunan bazı kolejlerde öğrencilerin okul bahçesinde sigara içtikleri iddia olunurken, okullarda dikkat edilmesi gereken sigara yasaklarının neden uygulanmadığı da merak edilmeye başlandı.

 

Parasıyla okuyan ve öğrencilerin müşteri olarak görüldüğü kolejlerde öğrencilerin kullandığı tütün ürünlerine muhasamat gösterildiğini ifade eden öğrenci velisi C.K ”Biz bu paraları çocuklarımız iyi eğitim alsınlar diye ödüyoruz, sigara tiryakisi olsunlar diye ödemiyoruz”dedi.

 

Okul müdürlüklerinin konu hakkında ciddi çalışma yapmadıklarını da iddia eden veli, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığın bu konuda Tarsus’ta faaliyet gösteren kolejleri denetlemesi gerektiğini vurguladı.

 

Koleje gönderdiği çocuğunun sigara tiryakisine dönüştüğünü de ifade eden veli ” Çocuğumu koleje gönderdikten sonra sigaraya başladı, acaba burada sorun bizden mi kaynaklanıyor ? Yoksa okullardan başlayan arkadaşlıkların devamında oluşan alışkanlıklarda mı ? Bilemiyoruz. Umarız bu konuda okul yönetimleri daha ciddi denetimler yapar ve gerekli tedbirleri alır. Çünkü biz onlara evlatlarımızı emanet ediyoruz” sözlerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.