TARSUS GÜNDEM

KEMAL KILIÇDAROĞLU TARSUS’TA KONUŞTU.!

KEMAL KILIÇDAROĞLU TARSUS’TA KONUŞTU.!
200 views
25 Mayıs 2015 - 17:45

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tarsus’ta miting yaparak halka seslendi.

Cumhuriyet Meydanında yapılan mitingde vatandaşlar sıcak havaya rağmen Chp liderini dinlemeye geldi. Mitingde Chp Mersin milletvekili adayları İl ve İlçe Başkanları ve yakın bölgenin milletvekili adayları da hazır bulundu.

Yaklaşık 30 dakika vatandaşa projelerini anlatan Chp Lideri Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları….

9

‘’13 YILDA FABRİKALARI KAPATTILAR, ŞİMDİ BÖLGEYE EN BÜYÜK CEZAEVİ YAPIYORUZ DİYE ÖVÜNÜYORLAR.’’

Sevgili Tarsuslular bu sıcak havaya rağmen bu saatte burada olmanız 13 yıllık karanlığa dur demek için büyük bir özveridir. Değerli vatandaşlarım Ak Parti 13 yılda Tarsus’a bir şey vermemiş üstüne almıştır. Ülkenin istikrarı olan fabrikaları kapattılar yerine en büyük cezaevini inşa ediyoruz diye övünüyorlar. Chp iktidarında söz veriyorum fabrikaları halkın hizmetine açacağız ve buralarda açılacak fabrikalarda istihdamı sağlayacağız.

‘’TARSUS ŞAHA KALKMIŞ. DAHA ÖNCE CHP’YE OY VERMEYENLERİ SANDIĞA GÖTÜRÜN.!’’

Tarsus’ şaha kalkmış. Geçen seçimlerde yani 2011 seçimlerinde şu veya bu nedenle CHP’ye oy vermemiş bir vatandaşımızı ikna edeceksiniz, gel diyeceksiniz sandığa beraber gidelim. 6 milyon 200 bin işsiz var, 17 milyon yoksulumuz var. 2 milyon Suriyelimiz var. Suriyelilere 5.5 milyar dolar harcadılar. Verdiğimiz rakamların tamamına hükümette itiraz etmiyor. CHP diyor ki, yaşanacak bir Türkiye. Kılıçdaroğlu diyor ki, bana sadece 4 yıl verin. 4 yılda emin olun, 17 milyon yoksul olmayacak. Hiç bir aile ben yoksulum demeyecek, hiç bir ailenin geliri 720 lira altında olmayacaktır.

“YOKSULLUĞU TARİHE GÖMECEĞİM’’

Bakın aradan kaç yıl geçti onlar bilmezler, onlar düşünmezler, çocuk sevgisinin ne olduğunu bile bilmezler. Ben bu ülkede yoksulluğu tarihe gömeceğim. Aile sigortasını getireceğiz. Bana diyorlar ki parayı nereden bulacaksın. Bulacağım ve ödeyeceğim kimse merak etmesin. Kadına diyeceğiz ki bankada git hesabını aç. Kadını onurlu yerine oturtacağız, onurlu yerinde kalacaktır kadın. Dedim ki yaşanacak bir Türkiye kuracağız. İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır bir evde bir gencimiz işsizde o evde huzur yoktur. Hükümet parlamentoya kanun tasarısı sevk etti. Sandıkta gösterin kendinizi, demokratik yollarla kendinizi gösterin.

“EMEKLİYE BAYRAMLARDA BİR MAAŞ İKRAMİYE”

Emekli perişan, emekliye de bir şey vermemiz gerekiyor. Emekliye bayramlarda bir maaş ikramiye vereceğim sözüm söz. Hemen itiraz ediyorlar. Emekliye parayı nasıl vereceksin. Zaten emekliye ne veriyorsun? Bir maaş ikramiye Ramazan Bayramı’nda, Kurban Bayramı’nda vereceğiz, sanki 10 bin lira vereceğiz.

“KAÇAK SARAY’A BAĞLANAN BÜTÜN HORTUMLARI KESECEĞİM”

Kaçak Saray’a bağlanan bütün hortumları keseceğim. Bütün hortumları keseceğim, parayı da millete vereceğim, sen kimin parasını alıp kime veriyorsun. Son 13 yılda iki Trakya büyüklüğünde alan ekilmiyor, çünkü ektiği zaman zarar ediyor. Türkiye’de sorunu olanların derdini biliyorum. O zaman yapmamız gereken bir şey düşündük CHP olarak düşündük. Mazot 4 lira, bende söz verdim. Yine koro halinde itiraz. Onlara söyleyin ben devlette 27,5 yıl çalıştım. Bütçe nasıl yapılır, Harcama nasıl yapılır bunları çok iyi bilirim. Bizimle onlar arasındaki fark ağrı dağı kadar fark, onlar incide yakuptan vergiyi sıfırladı. Bende mazotta sıfırlayacağım. Sana mazotu maliyetine vereceğim. Üreten insanı baş tacı yapacağız, alın teri döken insanı baş tacı yapacağız, ben üretmeleri için çaba harcıyorum. Çatlasan da patlasan da mazotu çiftçiye 1,5 liradan vereceğim.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Kazanlı’ya hareket etti.

7

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.