TARSUS GÜNDEM

KARARNAMEDE ŞOK İSİMLER….

KARARNAMEDE ŞOK İSİMLER….
218 views
31 Mayıs 2016 - 16:30

Seçimler nedeniyle ertelenen vali ve büyük elçiler kararnamelerinde son aşamaya gelindi.

 

Hazine Müsteşarlığı gibi vekaleten yürütülen kadrolara da atamalar yapılacak. Valiler Kararnamesi çok kısa bir süre içinde çıkacak. Kararname ile yaklaşık 45 Valinin görev yeri değişecek..

 

Yeni Başbakan Binali Yıldırım tarafından kurulan 65. Hükumet, geçikmiş olan kararnameyi çıkarmak için kolları sıvadı. Hazırlanana kararname Cumhurbaşkanının önünde. Kararnamenin bugün yarın çıkması bekleniyor.

 

BİR ÇOK VALİ VE BÜYÜK ELÇİNİN YERİ DEĞİŞECEK

 

Valiler Kararnamesi çok kısa bir süre içinde çıkacak. Kararname ile yaklaşık 45 Valinin görev yeri değişecek bir kısmı da merkeze çekilecek. Aynı şekilde yaklaşık 60 büyük elçi de aynı şekilde görev yeri değişecek ya da merkeze alınacak. Farklı bakanlıklardan çok sayıda genel müdür, müsteşar, vali ile emniyet müdürünün ataması gerçekleştirilecek. Vekaleten yönetilen ve karar almanın zor olduğu yerlere de atama yapılarak sistemin açılacağı belirtiliyor. Mersin Valisi Özdemir Çakacak konusunda nasıl bir tasarrufun olacağı henüz kulislerde bilinmezken, Mersin Kamu oyunda Belediye Başkanları ve Bakan ile uyumsuzluğu göze batan Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın görev yerinin değişmesine kesin gözüyle bakılıyor. .

 

KARARNAMEDE MÜFTÜLER DE VAR

 

Çıkması beklenen kararnamede 40’a yakın müftünün de olduğu gelen bilgiler arasında. Uzun zamandır beklenen kararname ile birçok müftünün yeri değişecek. Bazı müftüler, başka kadrolara atanmaz üzere merkeze çekilirken, bazı müftülerin farklı illere atanması ve bazılarının da terfi etmesi bekleniyor. Kısaca bu yeni kararname ile birçok makam el değiştirecek. Tarsus müftüsü Hayri Erenay’ın da merkeze çekileceği, atama istemesi durumunda ise yine her hangi bir ilçeye , İlçe  müftüsü olarak atanacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.