TARSUS GÜNDEM

İŞKUR’DA İŞÇİ ALIMLARINA AKP Mİ BAKIYOR?

İŞKUR’DA İŞÇİ ALIMLARINA AKP Mİ BAKIYOR?
167 views
05 Kasım 2015 - 14:04

Tarsus’ta İşkur bünyesinde sözleşmeli olarak işe alınacaklar için kararı Akp’nin İlçe ve İl yöneticilerinin karar verdiği ortaya çıktı.

İsminin gizli tutulmasını rica eden bir Ak parti üyesi yaklaşık bir haftadır İşkur’a başvuru yaptım gidip İlçe binasında da adımı yazdırdım ama işçi alımları listesi tamamlandığını öğrendiğimde tekrar gidip konuyu sordum ” Aldığım cevapta yedek liste de dahi yer almadığım ifade edildi, çok üzüldüm. Bunca senedir küsmeden kırılmadan,kırmadan emek veriyor çaba gösteriyoruz,ailemiz bizden iş bekliyor. Ama bakıyoruz da partimizde 2 kişi milletin ekmeğine karar veriyor, konuyu Bimer aracılığı ile şikayet edeceğim. Ayrıca Genel merkeze konuyu anlatmak için gerekirse Ankara’ya gideceğim. Bu şekilde kimse kimsenin ekmeğiyle oynamamalı, Ak parti halkın partisidir, kimsenin şahsi sahası değildir.”dedi.

1 Kasım Seçimlerinden önce Chp’li vekil Aytuğ Atıcı da iŞKUR ile ,ilgili açıklama yapmış ve İşkur’u Akp’nin seçim ofisi olarak kullanıldığını iddia etmişti.yapılan bu açıklamanın ardından Aytup Atıcı’nın T.B.M.M ‘ye verdiği soru önergisinin seyrinin nasıl değişeceği ise merak konusu oldu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.