TARSUS GÜNDEM

Ali Mahir Başarır, 29 Ekim Bayramı’nı Kutladı

Ali Mahir Başarır, 29 Ekim Bayramı’nı Kutladı
65 views
29 Ekim 2020 - 9:27

Chp Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı.

Ali Mahir Başarır mesajında şunları ifade etti;

Bundan tam 97 yıl önce, bugünkü mutluluğumuzun, heyecanımızın, coşkumuzun, sevincimizin kaynağı olan Cumhuriyetimiz ilan edildi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bağımsızlık, özgürlük ve eşit yurttaşlık temelinde kurduğu Cumhuriyetimize ve kazanımlarına sahip çıkmak hepimizin asli görevidir.

Bu görev bilinciyle; demokrasiyi bir araç olarak kullanıp, laik Cumhuriyetimizi tahrip etmek, bu önemli günü hafızalarımızdan silmek isteyenlere karşı her zaman olduğu gibi gövdemizi siper etmekten geri durmayacağız.

Milli bayramlarımızı kutlamaya kısıtlama getirmek isteyenler, asla bilinçaltlarındaki amaçlarına ulaşamayacaklardır.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri etrafında bu ülkede yaşayan yurttaşlar olarak, aklın ve bilimin öncülüğünde çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmak ve daha ilerisine gitmek ortak hedefimizdir.

Büyük mücadele ve fedakârlıkla kurulan Cumhuriyetimizin 97. yılı kutlu olsun.

Bu mutlu ve coşkulu günümüzde başta, ülkemizin kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin mimarı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını şükranla, minnetle anıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.