TARSUS GÜNDEM

Haluk Başkan süreci anlattı.

Haluk Başkan süreci anlattı.
503 views
28 Haziran 2020 - 14:33

Yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandıktan sonra ikinci testi negatif çıkan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, kendini iyi hissettiğini belirterek, “Bir an önce görevimin başına geçip, halkıma hizmet etmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

Tarsus Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, 22 Haziran’da sosyal medya hesabından Kovid-19 testinin pozitif, daha sonra ise ikinci testinin negatif çıktığını duyuran Bozdağan, belediye tesislerindeki başkanlık konutunda karantinasına devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bozdoğan, tedavi sürecinin planlı olarak devam ettiğini belirterek, “Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Bir an önce görevimin başına geçip, halkıma hizmet etmek istiyorum. PCR testim pozitif çıktıktan sonra sağlık çalışanlarımızın desteğiyle planlı bir tedavi sürecine girdim. İkinci test sonucu negatif çıkması virüs yükünün azaldığını gösteriyor. Genel olarak PCR testleri normalde 3 hafta içerisinde negatif durumda olduğu düşünülürse, ilk virüsle temasım bundan 3 hafta önce olduğunu tahmin ediyoruz. Tedavi sürecimde halkımızın, dostlarımın ve arkadaşlarımın gerek duaları gerekse temennileri beni yaşama karşı daha da güçlü kıldı.”

”BAŞKAN BOZDOĞAN’IN SAĞLIĞI İÇİN ADAKLAR ADANMAYA DEVAM EDİYOR”

Tarsus Belediye Başkanı Bozdoğan’ın yaşadığı süreci atlatması için sevenleri tarafından adanan adaklarda tek tek yerine getirilirken, dün Kırklarsırtı mahallesine dağıtılan mamüllerin ardından bugünde Yeşil Mahalle’de adına pilav pişilerek vatandaşlara dağıtıldı.

Adağını yerine getiren Gen ailesi , başkanın sağlığının iyi olması durumunda böyle bir adak adadıklarını ifade ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.