TARSUS GÜNDEM

Bahtsız Tarsus!

Bahtsız Tarsus!
794 views
28 Haziran 2020 - 16:49

Tarsus il olmayı beklerken; CHP Kocaeli Milletvekilleri Tahsin Tarhan ve Haydar Akar, Kocaeli’nin 382 bin nüfuslu Gebze ilçesinin il yapılması için kanun teklifi hazırlayarak, TBMM’ye sundu.

Bizim kentimizde buna benzer tek çıkışı Tarsus Belediye Başkanı Dr.Haluk Bozdoğan yaptı , bu konuda başka kimse çıkıp bir kelamda bulunmadı.

Tarsus’ta oda ve stk temsilcilerinin başka hırsları olduğu için ne yazık ki bu görev Belediye Başkanına düştü. Hatta başkan bu konuda tavır gösterirken ”Daha önce denendi ,2 büyükşehir arasında ki kısa mesafeden ötürü bizi il yapmazlar bile”dendi.

Kocaeli vekilinin yaptığı çıkış bize örnek olur mu bilmem ancak atılan adım Gebze için büyük bir adımdır. Tarsus’tan çıktıklarını iddia eden MHP,CHP,AKP ve İYİ Partili vekiller olmasına rağmen kimseden böyle bir ses duyulmadı.

***

Kentin her yerinde asayiş sorunu patlak verdi, silahlı kavgalar aldı başını gidiyor. Böyle olunca memlekette halkın huzuru da kalmadı. Zaten koronavirüs salgını dolayısı ile insanlar mutsuz,birde yaşanan bu olaylar insanları daha tedirgin hale sokuyor. Koronavirüs’ten ölmedik ama , birilerinin hesaplaşması yüzünden öleceğiz gibi.

Tarsus Emniyeti bu konuda bir an önce tavır almalı ve denetimlerini sıklaştırarak olası kavgaların önüne geçmelidir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.