SON DAKİKA

TARSUS GÜNDEM

Mersin Büyükşehirden Jet Açıklama

Mersin Büyükşehirden Jet Açıklama
Bu haber 03 Nisan 2017 - 17:02 'de eklendi ve 18 views kez görüntülendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Mersin Sehirlerarası Otobüs Terminali’nde servis araçlarının kaldırıldığına dair yayılan haberlerle ilgili açıklama yaptı.

 

Ulaşım Dairesi Başkanlığı’nın yaptığı açıklama şu şekilde;

 

“Mersin Sehirlerarası Otobüs Terminali’nde 1 Nisan 2017 tarihinden itibaren UKOME kararı ile servis araçlarının kaldırıldığı haberi bazı kişiler tarafından vatandaşlar ve otogar esnafı arasında yayılmaya çalışılmaktadır.

Bahsedilen UKOME kararı 2015 yılında alınmış bir karar olup, o zamanki şartlar dahilinde şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin otogar dışında yolcu indirme ve bindirmelerini önlemek amacıyla alınmıştır. Şu an itibariyle tüm otobüsler MEŞOT’a girmektedir.

Mersin Büyükşehir Belediyemizin Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden servis hizmetlerinin kaldırılmasına yönelik bir talep veya çalışması yoktur. Ayrıca kimsenin Mersin Büyükşehir Belediyemiz veya UKOME adına yazıhane sahiplerine ve otobüs firmalarına tebligatta bulunma hakkı da yoktur.

2 yıl önce alınmış bir UKOME kararının yeni alınmış ve Büyükşehir Belediyesi tarafından ısrarla uygulanması isteniyormuş gibi bir algı yaratılmaya çalışılmasının otogardaki mevcut düzen, huzur ve güven ortamının bozulmasına yönelik bir çaba olduğunu tüm Mersinli vatandaşlarımızla paylaşmak isteriz.

Firma ve yazıhane sahiplerinin bu tür provokatif haberlere itibar etmemeleri, daha önce olduğu gibi servis hizmetlerinin vatandaşlarımızın rahatı ve güvenliği gözetilerek devam ettirilmesi gerekmektedir. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın mağdur olmaması için gerekli önlemler alınmış olup, MEŞOT’tan 7 gün 24 saat boyunca Belediye Otobüslerimizle hizmet verilecektir.

Mersin kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER