TARSUS GÜNDEM

TARSUS’TA FARKLI BİR ŞEY OLUYOR?

TARSUS’TA FARKLI BİR ŞEY OLUYOR?
150 views
01 Nisan 2016 - 12:59

Tarsus’ta yeni bir iş yeri ”İLK ADIM PARTİ ve OYUN EVİ”

 

Değişik konsepti ve yenilikçi fikirler ile ”İlk Adım ve Parti Oyun Evi”  Tarsus’ta hizmete açılıyor.

 

Genellikle bebeğin doğumuna 1 ay kala anne tarafından düzenlenen organizasyonlarla bebeğin son ihtiyaçları tamamlanarak, davetliler tarafından doğacak olan bebeğe hediyeler getirilmesi amacıyla düzenlenen Baby Shower partileri TARSUS’ta da İLK ADIM PARTİ ve OYUN evi tarafından anne ve babaların imdadına yetişiyor.

 

 

NAZLI 1

 

Yeni Ömerli Mahallesinde Orman İşletme Şefliğinin hemen arkasında hizmet vermeye başlayacak olan İlk Adım Parti ve Oyun evi Tarsus’ta ilk olma özelliği de taşıyor.

 

Dilimize İngilizce’den geçen Baby Shower, “bebeğe hediye yağmuru anlamı taşımakla birlikte organizasyonda davetliler anneye de hediye getirebiliyor. Bebek sahibi olacak annenin evinde veya isteğe göre butik otel salonları ve kafelerde düzenlenen organizasyonlara anne adayının akrabaları ve arkadaşları gelerek hem bebek için yapılacak hazırlıklar konuşuluyor hem de eğlenceli aktiviteler düzenleniyor.

 

Genellikle bebek kız olacaksa pembe, erkek olacaksa mavi renklerin ağırlıkla kullanıldığı partilerde bebek için ufak hediyelik eşyalar hazırlanıyor. Kapı süsü, renkli patikler, bebeğin adını taşıyan yastıklar, lohusa terliği/tacı gibi birçok tasarım İlk Adım Parti ve Oyun Evi tarafından hazırlanıyor. Ayrıca partiye gelen davetlilere hatıra olması için kimi zaman bebeğin adının yazılı olduğu ya da renkli aksesuarlarla süslenen kolonya şişeleri, lavanta keseleri, minik kurabiyeler ve şekerlikler gibi ufak hediyelik eşyalar da tasarlanıyor.

 

NAZLI 2

 

 

Son zamanların yükselen trendi Baby Shower partileri hakkında bilgi veren İlk Adım Parti ve Oyun Evi sahibi Nazlı Uğurelli ” Partiye gelecek olan  davetlilerin bebeğin ve anne adayının ihtiyaçlarını gözeterek hediye seçmelerini öneriyoruz. Yurt dışında bu tür organizasyonların anneye sürpriz olarak arkadaşları ya da kardeşleri tarafından düzenlendiğini ve davetlilere ihtiyaç listesi verilerek aralarından bir hediye seçip gelebileceklerinin söylendiğini dile getiren Uğurelli, “Ancak Baby Shower ülkemizde ve özelikle Tarsus’ta yeni alışılan bir parti tarzı olduğundan biraz farklı uygulanıyor. Türkiye’de Baby Shower partileri genellikle anne tarafından yapılıyor ve anne eksiklerini söylemekten çekindiği için davetliler hediyelerini kendileri seçiyor. Baby Shower partisine katılacak olan davetlilere tavsiyem bebek kıyafetleri, emzik, biberon, bebeğin adının yazılı olduğu ahşap panolar, doğumda dağıtılması için ufak hediyelik eşyalar, bebek patikleri ve ayakkabıları gibi sürekli ihtiyaç ya da süs eşyaları götürmeleri. Ancak klasik bir biberon almaktansa aldığınız biberonu taşlarla süsleyerek partiye ve parti sahiplerine verdiğiniz önemi vurgulayabilir, kendinizden bir şeyler katabilirsiniz diye konuştu.

 

 

ÇOCUĞUNUZUN İLK DİŞ YAŞINI KUTLAMAK MI İSTİYORSUNUZ?

 

Çoçuğunuzun ilk çıkan süt dişini kutlamak, dişlerinin sağlam olması, çabuk büyümesi inancı ile yapılır.  Partide hazırlanan buğdayın içerisine saklanan eşyayı kim bulur ise o çocuğa hediyeler alır. Biz de çocuğunuzun ilk dişinin heyecanına ve sevincine ortak oluyoruz ve bu mutlu günü sevdikleriniz ile en güzel şekilde geçirmenizi sağlamak istiyoruz.

 

BABY SHOWER

 

 

Bebeğinizin doğmasına çok az bir süre kala, sevdikleriniz ve arkadaşlarınızla İlk Adım ve Parti Oyun Evinde bir araya gelerek bebeğinize daha doğmadan hoş geldin demeye ne dersiniz? Bebeğinizin cinsiyetine uygun süslemeler imiz ve lezzetli ikramlarımız la bu mutlu gününüzde size ev sahipliği yapmak istiyoruz.

 

 

KENDİ PARTİNİ YARAT

 

İlk Adım ve Part Oyun Evi’nde parti düzenlemek için illa çocuğunuzun doğum günü olması gerekmediğinin altını çizen ve  her türlü özel günde eşi dostu, çoluk çocuk İlk Adım ve Parti Oyun Evinde  biz sizi ağırlamaya davet eden
Kurum sahibi nazlı Uğurelli ”Biz; parti evi mekanımızı, ikramlarımızı, isteğinize uygun şekilde hazırlıyoruz. Size sadece misafirlerinizi karşılamak ve leziz ikramlarımız eşliğinde misafirlerinizle sohbet etmek kalıyor. Çocuklarımız da, deneyimli çocuk gelişim uzmanlarımızla oyunlar oynuyorlar, keyifli, eğlenceli saatler geçiriyorlar. Arkadaş toplantıları, mezuniyet kutlamaları organizasyonlarınız  için de yanınızdayız” ,dedi

 

 

HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.