TARSUS GÜNDEM

İçme suyuna,Kanalizasyon Suyu Karıştı Yalanı

İçme suyuna,Kanalizasyon Suyu Karıştı Yalanı
173 views
30 Aralık 2016 - 17:38

Sosyal Medya’da Çıkan “Sulara Kanalizasyon Suyu Karıştı Yalanı” Mersin ve ilçelerinde etkisini gösteren ve afete dönüşen aşırı yağışların sebep olduğu sel ve su taşkınlarının ardından, sosyal medyada “Tarsus içme suyuna kanalizasyon suyu karıştığı” şeklindeki paylaşımlar asılsız çıkarak yalan olduğu ortaya çıktı.

 

Geçtiğimiz 29 Aralık 2016 Perşembe günü bir çok bölgede sel ve su taşkınına sebep olan aşırı yağışların ardından bazı işgüzarlar tarafından ortaya atılan içme suyu hattına kanalizasyon sularının karıştığı ve bir hafta boyunca musluklardan su içilmemesi yönünde gerçekle alakası olmayan paylaşımlar üzerine, MESKİ yetkilileri ile yapılan görüşmede bahse konu durumun kesinlikle yaşanmadığını, vatandaşların bu tür paylaşımlara itimat etmemesi gerektiği ifadesinde bulundurlar.

 

Sosyal Medya’da Tekrarı Olmasın! Bu tür aslı olmayan paylaşımların tekrarı olmaması açısından kurumların resmi sosyal medya hesapları ile bölgesel ve yerel haber kaynaklarını takip etmenin doğru olacağını unutmayınız.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.