DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21115011,99%
Mersin
°

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X

HALİT UÇAN KOLEJİ:EĞİTİM ÇITASINI YÜKSELTİYOR

ABONE OL
31 Ağustos 2016 09:41
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hükümetin 2 yıl önce aldığı karar çerçevesinde dershaneden dönüştürülen Temel Liseler ilk performansını bu yılki Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda (YGS) gösterdi.

4 yıllık lise eğitimin yanı sıra dershane geleneğiyle de eğitim veren Halit Uçan Temel Liselerin YGS’deki başarı istatistikleri Mersin ortalamalarına göre oldukça yüksek çıktı.

Başarı ve Temel Liseler konusunda bilgisine başvurduğumuz Özel Uçan Temel Lisesi Müdürü Mehmet Ramazan Aydın ,şu açıklamalarda bulundu.

Temel Liseler, üniversiteye hazırlık eğitimi veren özel dershanelerin, yıllardır edindikleri bilgi ve birikimlerini, sistemin içinde kullanmalarını sağlayacak bir dönüşüm projesidir.

Temel Lisemiz bu felsefeden hareketle 2006 ’dan beri sektörde gösterdiği başarıyı, dönüşüm sürecini en önde tamamlayarak da sürdürme çabasındadır.

Temel lisemiz; sınav odaklı eğitim anlayışı, bire bir başarı takibi ve rehberlik ilgisi, zengin sosyal, kültürel ve sportif etkinlik olanaklarıyla öğrencilerin bir üst okula erişmesinde tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapıda kurgulanmıştır. Tüm bunları yaparken sınıflarını tıka basa doldurmayacak, aynı zamanda erişilebilir ve katlanılabilir ücret politikası ile velilerin yükünü hafifletecektir. Ülkemizde özel okullaşma oranının %4’lerde kalmasının en önemli sebeplerinden biri, eğitimin nispeten pahalı bir hizmet oluşu ve bunu karşılayabilecek üst gelir grubuna sahip aile sayısının azlığıdır. Özel Uçan Temel Lisesi, makul ücret politikasıyla velilerin bu sorunu yaşamayacakları bir sistem sunmaktadır. Bunu yaparken de asla kaliteden ödün vermeyecek; nitelikli, bilimsel ve insan odaklı bir eğitim anlayışıyla tüm öğrencilerine hizmet sunacaktır.

Özel Uçan Temel Lisesinin yegane hedefi, gençlerin hayallerini süsleyen üniversitelere ve akademik meslek alanlarına erişimini kolaylaştırmak olacaktır. 10 yıllık deneyimini bu uğurda kullanacak ve geçmişte olduğu gibi bundan sonra da gençleri nitelikli üniversitelerle buluşturacaktır. Bilimsel rehberlik anlayışı ile de gençlerin yeteneklerini ve kendilerini keşfetmelerini sağlayacaktır.

Kuruluşunun ilk yılında mezun ettiğimiz öğrencilerimizin başarısı bizleri oldukça memnun etmiştir. Bu başarının sonucu bu öğretim yılında okulumuza gösterilen yoğun kayıt isteğiyle meyvesini vermiştir.

Kayıtlarımız şu an devam etmektedir. Kurumumuz ayrıca Mezun öğrenciler için de 5 temel dersten kurs onayını almıştır. Bu yönde de önceki yıllarda elde ettiği dershane deneyimini ve deneyimli öğretmenlerini öğrencilerimizin hizmetine sunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.