TARSUS GÜNDEM

HABERİMİZ SES GETİRDİ,VALİ TALİMAT VERDİ!

HABERİMİZ SES GETİRDİ,VALİ TALİMAT VERDİ!
238 views
11 Kasım 2016 - 22:17

Bugün gündeme taşıdığımız, Tarsus’a bağlı Akarsu mahallesinde (köyünde) yaşayan öğrencilerin servis olmadığından dolayı yük taşımak için kullanılan kamyonetlerle ve pikaplarla taşınma konusuna Mersin’inin duyarlı Valisi Özdemir Çakacak el attı.

Konuyla ilgili araştırma yapılması emrini veren Vali Çakacak, sıkıntı ne olursa olsun çözüm üretilmesi konusunda talimat verdi.

Bugüne kadar taşıma ihalesi konusunda sıkıntı yaşandığı ve konunun bu ihalenin çözüme kavuşmamasından kaynaklandığı anlaşılırken, hafta başından itibaren taşınan 45 ortaokul öğrencisinin pansiyona yerleştirilmesine 14 öğrencinin ise mevcut servis araçlarıyla taşımasının yapılmasına kısa sürede karar verilerek, çocukların can güvenliklerinin bu şekilde sağlanacağı bilgisi alındı.

Öte yandan taşıma ihale konusunda verilen tekliflerin yaklaşık maliyetlerin üzerinde olmasından ve araç kullanacak şoförlerin yeterli şartları taşımamasından dolayı sıkıntılar yaşandığı anlaşıldı.

Bugüne kadar yaşanan sıkıntının haberi paylaştığımız aynı günde Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ın talimatıyla çözüme kavuşması öğrenci velilerine rahat bir nefes aldırmış olmalı.

Mersin Valisi Çakacak’a göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı yazı ailesi olarak teşekkür ediyoruz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.