TARSUS GÜNDEM

GRUP YORUM SENİ ÇAĞIRIYOR.!

GRUP YORUM SENİ ÇAĞIRIYOR.!
250 views
11 Haziran 2015 - 14:31

Kurulduğu günden bu yana halkın sesi olan Grup Yorum, 30’uncu yaşını 5 ilde düzenlenen büyük konserlerle kutlayacak. Grup Yorum’un dev konserlerinden birisi de 13 Haziran Cumartesi günün Adana’da gerçekleşecek. Ücretsiz olan konserde konuk sanatçılar da sahne alacak.

Devrimci müziğin öncü grubu, kurulduğu günden bu yana halkın sesi olan Grup Yorum, 30’uncu yaşını beş ilde gerçekleşecek beş dev konserle kutlayacak. Grup Yorum’um dev konserlerinden birisi de 13 Haziran Cumartesi günün Adana’da gerçekleşecek.

Grup Yorum’dan yapılan açıklamada ”Adana Uğur Mumcu Meydanı’nda orkestra eşliğinde yapacağımız 30. YIL AKDENİZ KONSERİMİZE 2 GÜN kaldı… Konserimiz ücretsiz… Konserimize Tarsus’tan, Mersin’den Antakya’ya, İskenderun’dan Antep’e Akdeniz’in dört bir yanından halkımızın bir nehir olup akması için…
Siz de konserin tanıtımına destek verin. İlanlarımızı, gönderilerimizi paylaşabilir, yaygınlaştırabilirsiniz…Dayanışmamızla konserimizin kulaktan kulağa yayılmasını, büyümesini sağlayabiliriz.”denildi.

1985 yılında başlayan serüvende, halkın yaşamının, acılarının, sevinçlerinin, duygularının notalarla anlatıldığı, türkülere dönüştüğü 30 yılı geride bırakan Grup Yorum, 30. Yılını muhteşem konserlerle kutlayacak.

30. yıl kapsamındaki konserlerden ilki 13 Haziran Cumartesi günü Adana’da gerçekleşecek. Uğur Mumcu Meydanı’nda saat 20.00’de başlayacak ve senfoni orkestrası eşliğinde verilecek olan konserde dans ve teatral gösterilerin yanı sıra konuk sanatçılar da sahne alacak. Ayrıca, 11 ildeki Grup Yorum Anadolu Halk Koroları da Adana konseri ile diğer illerdeki konserlerde sahnedeki yerlerinin alacak. 30. Yıl konserlerinin tamamı ücretsiz olacak.

Grup Yorum’un cumartesi günü gerçekleşecek “30. Yıl Akdeniz Konseri”ne Adana halkının yanı sıra, Mersin, Tarsus, Kazanlı, İskenderun, Antakya, Samandağı, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Gaziantep gibi çevre il ve ilçelerden de 100 bini aşkın katılım olması bekleniyor.

Bilindiği gibi, 25. Yılını 2010 yılında İstanbul İnönü Stadı’ndaki konserle kutlayan Grup Yorum, Türkiye’de görülmüş en muhteşem biletli konseri gerçekleştirmişti. 55 bin biletli seyircinin izlediği konserle Grup Yorum bir tarihi rekora imza atmıştı.

Grup Yorum’un geçen yıl İstanbul Bakırköy’de verdiği “Bağımsız Türkiye Konseri”ni 1 milyondan fazla kişi izlemişti.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.