TARSUS GÜNDEM

Geçtiğimiz hafta sulama kanalına düşen Deniz’in tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz hafta sulama kanalına düşen Deniz’in tedavisi sürüyor.
877 views
20 Haziran 2020 - 13:28

Tarsus’ta sulama kanalına düşen 10 yaşında ki çocuğun tedavisi sürüyor.

Geçtiğimiz hafta sonunda Gaziler Mahallesinden geçen DSİ’ye ait sulama kanalında düşen Deniz Tek vatandaşlar ve itfaiye ekipleri tarafından sudan çıkarılarak Mersin Şehir Hastanesie sevk edilmişti.

1 Hafta süren tedavinin ardından nefes alışlarında olumlu tepkiler yaşandığını aktaran baba, umutlu olduklarını söyledi.

Gazetemizden Cihan Kezer ile görüşen Serkan Tek ” Deniz hastanaye sevkinin ardından makineye bağlı olark nefes alıp veriyordu. Büyük bir makineye bağlıyken bu hafta kendi başına nefes alıp vermeye başladığı görüldü. Bu yüzden küçük makineye dönüldü. Boğumla vakasının belirtis olarak tedavi süresince birden fazla havale geçirdi , Allah’a şükür yapılan testlerin sonucu birazda olsa olumlu. Havala Nöbetleri duruldu, göz ve el parmaklarını oynattığı söylendi. Sadece beyinde sorun var olduğu da Profesörleri tarafından bizlere söylendi. Doktolar Deniz’in gelişim çağında olmasından dolayı tedavi sürecinde umutlular. Deniz’in Uyanması lazım, doktorlar beyinin kendi kendine çalışması gerekiyor diyor. Böyle bir gelişme olursa herşey daha olumlu gidecek.”dedi.

Deniz’in sudan çıkarılmasına yardımcı olan dualarını esirgemeyen herkese teşekkür eden Baba Serkan Tek ” Deniz dualarınız ile ayağa kalkacak”diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.