TARSUS GÜNDEM

Duran Çalışır Teşekkür edip,istifa etti.

Duran Çalışır Teşekkür edip,istifa etti.
770 views
20 Haziran 2020 - 18:29

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Genel Kaptanlığı görevini sürdüren Avukat Duran Çalışır yaptığı yazılı açıklama ile görevinden istifa ettiğini dile getirdi.

ÇALIŞIR AÇIKLAMASINDA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü’nde bu dönem ile birlikte 3 sezon yöneticilik ve genel kaptanlık görevini ifa ettim.TİY Spor Kulübü ile 3. ligde genel kaptan olarak şampiyonluk sevincini yaşadım. Serbest avukat olarak işlerimden ve yine aile hayatımdan fedakarlık yaparak 3 sezon boyunca takımı yalnız bırakmayarak takım ile birlikte oldum. Kulübümü, futbolcu arkadaşlarımı asla satmadım ve yapılan yanlışların hep karşısında durdum.Yeri geldi bu armaya hizmet etmiş, bu takımın formasını terletirken sakatlanmış arkadaşlarıma kimsenin vefasızlık yapmasına da müsaade etmedim. Bu şerefli görevi ifa ederken herhangi bir menfaat bir yana dursun, bir sürü mesleki ve maddi kayiplarım oldu. Bunları TİY sevdası için yaptım ve sadece öncelikle takımımızın başarısını, şahsım bakımından da emeğe saygı bekledim.

Ancak gelinen süreçte kendileri için şimdiye kadar bir çok fedakarlık yaptığım, her türlü özveriyle kendilerine bir abi kardeş olarak yaklaştığım, her türlü sıkıntılarına göğüs germeye çalıştığım futbolcuların sosyal medyada yaptıklari “bir takım eleştiri içeren – TİY sevdasının sorgulandığı” bir açıklama metninde isminin yer alması ve yine mutlulukları için dile getirdiğim fedakarlıkları yaptığım taraftarların sosyal medyada yaptığı açıklamalar beni manevi acıdan derin üzüntüye sevk etmiştir. Kişilik yapisi olarak bu gibi bir takım kısır çekişmelerin içinde yer alamayacağım. Ancak, şu soruların da açıklama yapanlarca sorgulanmasını isterim. Asıl sıkıntının müsebbibi kim? Bunu adam gibi sorgulayın ve hak edene hak ettiği saygıyı gösterin. Adamlık bunu gerektirir.

Yukarıda belirtmiş olduğum açıklamalarım doğrultusunda ve nedenlerle; Tarsus İdman Yurdu Yönetim kurulu üyeliğimden istifa ettiğimi saygıdeğer kamuoyuna bildiririm.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.