TARSUS GÜNDEM

DEPREMLER DURMUYOR!

DEPREMLER DURMUYOR!
97 views
27 Şubat 2023 - 13:55

Son dakika: Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. 29 binanın yıkıldığı bölgede, arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken 1 kişi hayatını kaybetti. AFAD’dan yapılan açıklamada “Şu an arama kurtarması devam eden 2 binamız var. Enkazdan 32 vatandaşımızı sağ olarak kurtardık. Depremde 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 110 vatandaşımız da yaralandı.” denildi.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 7.7 ve 7.6’lık depremlerden etkilenen illerden biri olan Malatya’da yeni bir deprem daha meydana geldi.

AFAD, bugün saat 12.04’te merkez üssü Yeşilyurt olan 5.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. AFAD’dan yapılan son açıklamada, “Şu an arama kurtarması devam eden 2 binamız var. Enkazdan 32 vatandaşımızı sağ olarak kurtardık. Depremde 1 vatandaşımız hayatını kaybetti, 110 vatandaşımız da yaralandı.” ifadeleri yer aldı.

Son Dakika: Malatya'da 5.6 şiddetinde yeni deprem! 1 kişi öldü, 69 kişi yaralandı

Depremin derinliği 6.96 km olarak açıklanırken sarsıntı Kahramanmaraş, Adıyaman, Elazığ ve Gaziantep gibi çevre illerde de hissedildi.

Son Dakika! Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

AFAD’dan yapılan açıklamada, “Yıkılan binalar olduğu tespit edilmiş olup, arama kurtarma ekiplerimiz bölgeye sevk edilmiştir. Deprem sonrası bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi; riskli binaların etrafında bulunulmaması önem arz etmektedir.” ifadeleri yer aldı.Öte yandan enkaz altında kalan bir baba ve kızı ekipler tarafından sağ olarak kurtarıldı.

Malatya dahil 11 ilde büyük yıkım yaratan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye beşik gibi sallanıyor. Bölgede binlerce artçı sarsıntı meydana gelirken, bunların yanı sıra ise Hatay, Bingöl, Sivas, Niğde ve Konya’da farklı şiddette depremler meydana geldi. Son olarak bu sabaha karşı da Adıyaman, 5 büyüklüğünde bir depremle sallandı.

Son Dakika! Malatya'da 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.