TARSUS GÜNDEM

DEPREM UZMANI VEYSİ KURT 6.6 İÇİN UYARDI.!

DEPREM UZMANI VEYSİ KURT 6.6 İÇİN UYARDI.!
204 views
30 Temmuz 2015 - 11:37

Dünyada ve Türkiye’de bir çok depremi önceden analiz ederek tahminlerinde yanılmayan Hava Teknolojileri Okullar Mezunu ve Süper Wiser Emekli Hava Füze Astsubay Elektrik ve Elektronik Uzmanı Teknisyeni Veysi Kurt dün gece meydana gelen ve merkez üssü Tuzla açıkları olan 5.2 büyüklüğünde ki depremle ilgili olarak kendi resmi sitesinde depremin olacağını dün sabah 09:25’te duyurmuş.

Gazetemiz muhabirlerinin arayarak ulaştığı deprem analiz merkezinin verdiği bilgiler hafife alınmayacak cinsten.

Yapılan açıklamada ” Bildirimizden tam 6 saat sonra Adana/Mersin açıklarında şiddeti 5.2 büyüklüğünde çok önemli bir deprem oldu. Bu ilk sonuçtur ve yeterli değildir.Vatandaşlarımız Dikkat etmeli. Beklenen asıl Depremin büyüklüğü net olarak 6.6 olacağı tahmin ediliyor. Merkez üssü ise Akdeniz,Ege Denizi ve Marmara sınırlarına çok yakın,vatandaşlar temkinli ve dikkatli olmalı, denildi.

Ayrıca Veysi Kurt dün yaptığı deprem tahminlerini 29 Temmuz 12:52 saatinde Habertürk,Zaman Zaman gazetesi,Öteki Gündem gazetesi ve Devletin resmi deprem kurumu olan Deprem.gov.tr’ye de bildirmiş olduğu görüldü.

Verilen bilgilerin detayları için http://www.veysikurtdeprem.com/deprem-bildirim.asp?LanguageID=1&cid=1&id=1142&b=haberdetay adresi de işaret edildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.