TARSUS GÜNDEM

DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLEN YARDIM TIRINI , KENDİ ARAÇLARINA BOŞALTTILAR.!

DEPREM BÖLGESİNE GÖNDERİLEN YARDIM TIRINI , KENDİ ARAÇLARINA BOŞALTTILAR.!
166 views
18 Mart 2023 - 7:15

 

Mersin Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğine bağlı ekipler Kahramanmaraş’a gönderilen 1 milyon lira değerideki gıdaları başka araca yükleyen şahıslara yönelik operasyon düzenledi.

Alınan bilgilere göre; H.B isimli şahsın şikayeti doğrultusunda; Kahramanmaraş AFAD’a teslim edilmesi gereken piyasa değeri yaklaşık 1.000.000,00 TL olan, 15 ton Ayçiçek Yağı, 5 ton pirinç ve 5 ton mercimek , gitmesi gereken yere gitmediği ve araca ve içerisindeki malzemelerin akıbetinin bilinmediği ortaya çıktı.

Takinbi yapılan tır’ın PTS – KGYS ve malzemelerin yüklendiği yer ve çevresinde ve Mersin sınırlarını terk ettiği son mevkii de dahil temin edilebilen güvenlik kamera görüntüleri içeriğinde yapılan kapsamlı inceleme neticesinde; Bahse konu tıra yüklenen malzemelerin Mardin ve Batman il merkezi ile ilçelerinde bulunan 4 farklı depoya 5 farklı tır ile aktarıldığı tespit edildi. Belirlenen adreslere yapılan baskınlarda G.I, D.Ö F.E ve O.İ. isimli şahıslar yakalandı. Depolarda bulunan malzemelerde sahiplerime teslim edildi.

Ayrıca yapılan araştırmalarda olayı gerçekleştirdiği değerlendirilen asıl şahıslar olarak B.Ç ve S.D isimli şahıslar da gözaltına alındı. Adliye’ye sevk edilen şahıslardan G.I, D.Ö., Cumhuriyet Savcılığınca serbest, F.E. Adli Kontrol şartı ile Serbest bırakıldı. O.İ B.Ç ve S.D ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.