TARSUS GÜNDEM

DEĞİŞİM KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ YEMİN ETTİ.!

DEĞİŞİM KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ YEMİN ETTİ.!
284 views
15 Mayıs 2015 - 17:46

Tarsus Değişim Koleji Öğrencileri “Hemşirelik Yemini” Etti

ÖZEL Tarsus Değişim Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü’nde okuyan öğrenciler “hemşirelik yemini” ettiler. Okul bahçesinde gerçekleşen törende 38 öğrenci yemin ederken, törene katılan veliler duygu dolu anlar yaşadılar.

Özel Tarsus Değişim Koleji Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü 10. sınıf öğrencilerinin oldukça başarılı şekilde eğitim aldıklarını ifade eden Okul Müdiresi Nevin Yenigün, törende yaptığı konuşmada “Hemşire hayat kurtarmak için çalışan hekime tüm içtenliğiyle yardım etmek için yüreği pır pır atan kişidir. Bir hekim içim hemşire, en büyük yardımcı, mesleki konuda iş ortağı, dert ortağı, hatta eli ayağıdır” dedi.

Hemşirelik mesleğinin iyi icra eden kişi için bir sanat olduğunu vurgulayan Müdire Nevin Yenigün, konuşmasında öğrencilere seslenerek, “Sizde sevgili öğrencilerimiz; seçtiğiniz bu yolda, her zaman güler yüzlü, şefkatli, hoşgörülü, sabırlı, ciddi, disiplinli, dürüst, ahlaklı olunuz. İçinizde sevgiyi uzaklaştırmayın” ifadelerini kullandı.

Okul 1.olan Dadire Dizge’nin okul kütüğüne çaktığı 1.plakasının
Ardından ise ellerinde meşalelerle alana gelen 38 öğrenci hemşirelik yemini ettiler. Veliler ise bu anları ölümsüzleştirmek adına ellerindeki akıllı telefon ve fotoğraf makinalarını kullandılar.

Törene Değişim Kolejleri Kurucusu Yalçın Balcı, öğretmenler, öğretmenler, veliler ve davetliler katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.