TARSUS GÜNDEM

CİHAN KEZER YAZDI: KİM BU BARONLAR!

CİHAN KEZER YAZDI: KİM BU BARONLAR!
165 views
15 Aralık 2016 - 18:16

Tarsus’un baronları olarak büyük ve iddialı bir manşetle giriş yaptık Tarsus Gündemine..

 

Aslında uzun zamandır kaleme almak istediğimiz bir yapının sadece fiziksel çalışmasını anlattık. Diğer içerikler ve neler yaptıkları, kimlerin kimler ile evlendikleri , kimlerin kimler ile ticari ortaklık kurdurduklarını anlatacağız.

 
Daha Önce Haliç’İn Simonları ve Erguvaniler adlı kitaplarda da buna benzer bazı yazılar çıkmış ve Türkiye’nin kalbur üstü insanlarının yaşamlarını ve sistematik dayanışmaları konu edilmişti.
Ancak Tarsus denilince burada işler başka şekilde işliyor. Burada yapı dengesini kuranlar 1994 yılına kadar aynı kişiler , bu kişiler başka erkeler tarafından sistem ele geçirilince işin yönüne özel ticarete çevirmiş durumdalar.
Hatta bazılarının yakın zamanda ulusal medyada çıkan ilaç skandallarında bile adı ortalığa döküldü. Ancak bu şahısların tepesinde ki baronlar haberleri tersine çıkarmak için Tarsus’ medyasında parayla haber yaptırarak bazı şeylerin önüne geçmeye çalıştılar.
Özellikle bu Tarsus Baronları her şeyden haberleri olması için Tarsus’ta aktif olan , yerel ve genel siyasette söz sahibi partilerin içine adamlarını yerleştirmişlerdir.
Belki de bu yerleştirdikleri isimler partilerin siyasi yönetimlerinde hatta meclis üyeliklerinde dahi bulunuyordur.
70 yaşına gelen siyasi çıkmazında dahi kendine yer bulamayacak olan Baron koltukçularının, siyaette bende varım demesi bizim yazılarımızı haklı çıkarmaktadır.
Öyle ki bu koltuk seviciler kendi çıkarlarına uygun olarak bir yere aday olmaktadır.
Bu baronları görmek için 2014 yerel seçimlerinde Dr.Haluk Bozdoğan’ı kuşatmaya alanlara dikkat etmenizi tavsiye ederim.
Yağ fabrikaları,inşaat şirketleri,kesme şeker lokumcular,dokumacılar,İlaççılar, Derinfiskosçular,Vakıfçılar,Kuyumcular, Sigorta Şirketleri, Spor adamları, Özel Eğitim Kurumları, Petrolcüler, Hukukçular bu Tarsus Baronlarının sadece bir ayağını oluşturuyor.

 
Sol Baronlar 1994 yılında yerel iktidarı elinden kaybedince kısmi olarak Sağ tarafta yer almaya ve bunu kademeli olarak yapmaya başladılar. Tabi bunu çok hissettirmeden yapmaya çalıştılar.
Yeni oluşumda Akp içinde yer almak yeşil sermayeyi de acaba ben yönetirmiyim derdine girenlerde bu işte çok başarılı olamadı. Nedeni Baronların yıllardır Sol yapıda faliyet göstermeleri oldu. Yeşil sermayeci Baronlar şimdei tek tek Fetö’den alınmaya başladılar. Geriye kalanlar ise ekonomik daralmaya uygun çalıştıklarını lanse ediyorlar.

 
DEVAMI HAFTAYA..

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.