TARSUS GÜNDEM

CHP’DEN HIZLI TREN ÇIKIŞI!

CHP’DEN HIZLI TREN ÇIKIŞI!
231 views
31 Mayıs 2016 - 13:46
Ulaştırma Bakanlığı tarafından Tarsus’a yapılacağı kesinleşen Hızlı Tren projesi Tarsus’u 2’yakaya böleceği iddia edilirken, Bu konu hakkında bir açıklamada kentin Chp’li İlçe Başkanı Ali İlk’ten geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ali İlk yaptığı açıklamayla Hızlı Tren projesi ile ilgili oluşacak ulaşım sıkıntısına dikkat çekti, siyasi üstü bakarak Belediye Başkanının çalışmalarına destek verdiğini, verilen desteğin siyasetin dışında tutulması gerektiği belirterek AKP İlçe başkanını da Tarsus konusunda duyarlı davranmaya davet etti.
Ali ilk yaptığı açıklamada “Meclis üyelerimizden aldığımız bilgilerde hızlı tren projesi ile ilgili  henüz genel bir projeyle karşılaşmadıklarını ve haliyle yapılacak olan projeden ve kapsamından haberdar olmadıklarını ifade etti.
Yapılacak olan Hızlı Tren uygulamasının ihtiyaç olduğununda altını çizen Ali İlk, proje kulağa hoş gelse de sonucunda halkımıza dair bir mağduriyet olacaksa, projeler uygulansa da başarısız sayılacaktır.
AŞİ
Tarsus’a rantsız, hangi yatırım yapılacaksa ve bu yatırımlar gerçekten Tarsusluların hizmetine sunulacaksa bizde elimizi taşın altına koymaya hazırız.
Kentin birlik ve beraberliğine katkı sunacak her noktada tek ses olmaya devam edeceklerini de ifade eden, Ali İlk ” Burada nasıl bir proje yapılıyor henüz ne bizler nede vatandaşlarımız bilgi sahibi değil, saklı bir proje kimlere hangi bedellerle ihale edilmiş belirsiz. Üstelik kent ulaşımına büyük zarar verecek olan hazır projenin tekrar gözden geçirilmesi hususunda çağrıda bulunuyoruz. Tarsuslular mağdur olmasın. Tarsuslular bölünmüş kent yaşamına alışık değildir, böyle bir uygulama kentin huzuruna da kast edecektir. Tüm kamu kurumlarını Tarsuslular için önemli  Hızlı Tren sıkıntısına tepki koymaya ve kamu oyu yaratmaya davet ediyorum”dedi.
Ayrıca tren yolu yatırımlarının Antalya il sınırına kadarda uzanması gerektiğinin altını çizen Ali İlk , Yatırımların ve yarım kalan her projenin takipçisi olacağız,dedi.
HABER:CİHAN KEZER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.