DOLAR 33,0553 0.12%
EURO 36,0463 0.05%
ALTIN 2.578,800,37
BITCOIN 21417903,67%
Mersin
30°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X

CHP’DEN ALTERNATİF KUTLAMA

ABONE OL
23 Nisan 2018 16:05
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Chp Tarsus İlçe Başkanlığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle alternatif kutlama yaptı.

İlçe Başkanlığı binasından Cumhuriyet Meydanına kortej halinde yürüyen Chp’liler, yol boyunca 23 Nisan ile ilgili çocuk şarkılarını tempo tuttular.

Saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşının ardından Chp İlçe Başkanlığı adına konuşma yapan  İlçe Eğitim Sekreteri Serpil İzdeş açıklamasında;23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız her kuşaktan insanımıza kutlu olsun. Bugün, üzerine titrediğimiz ulusal egemenliğin, milletin kaderini yine milletin azim ve kararlılığının kurtardığı TBMM’nin doğum günüdür.Bugün,Ulusal Egemenliğimizin,demokrasi ve bağımsızlık mücadelemizin 98.yılını her zamankinden daha çok coşku,daha çok inanç ve kararlılıkla kutluyoruz.”dedi.

Görüntünün olası içeriği: 7 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar, kalabalık ve açık hava

İzdeş açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı ; 

 

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920,varlığına kastedilen ulusumuzun uyanışını,kölelik zincirlerini kırarak kendi kaderine el koyduğu günü simgelemektedir.Ulusal birliğin en anlamlı günüdür bugün. Yüzlerce yıllık saltanat egemenliğini,Saray kapılarından alıp milletin meclisine sunan Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının gururla ve onurla hatırlanacağı gündür bugün.

Saray heveslilerinin 98 yıl sonra yine tek adam eline bırakmaya çalıştığı haklarımızı korumak, adaleti, hukukun üstünlüğünü, laikliği ve demokrasiyi yeniden kazanmak için 23 Nisan milattır.

Millet, karamsarlığa karşı umudu, ezilmişliğe karşı cesareti Millet Meclisi sayesinde büyüttü. Şimdi cesareti toplamanın, 98 yıl önce dualarla açılan Meclisin hiç kimseyle paylaşmadığı yetkilerini yeniden kazanmanın, ulusal beraberliği yeniden tatmanın tam zamanıdır bugün.

Bu milletin egemenliğini meclisten alıp tek adama vermek isteyen partiye ve anlayışa 24 Haziran’da gerekli ders verilmelidir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde ve ulusumuzun temsilcilerinin katılımıyla toplanan Türkiye Büyük Millet Meclisi,aldığı kararlarla ulus egemenliğine dayanan Cumhuriyet yönetiminin oluşturulması,çağdaşlaşma ve aydınlanma çabalarının başarıya ulaşmasında büyük rol oynamıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran,aydınlanmanın gerçekleşmesinde yaşamsal rol üstlenen Türkiye Büyük Millet Meclisi,ulusal egemenliğinin vücut bulduğu,demokratik rejimin temel kurumudur.

Ancak,çağdaş demokrasilerde rejimin temelini oluşturan yasama,yürütme,yargıdan oluşan kuvvetler ayrılığı ilkesi,AKP iktidarınca yok edilmiştir.
Ülkeyi yöneten siyasi irade,bir yandan demokrasi havası kesilirken,diğer yandan tek adam yönetimiyle ülkeyi koyu bir istibdada sürükleme peşindedirler.Hukuk tanımaz,cumhuriyetin tüm kazanımlarını yok etmenin telaşı içindedirler.

Cumhuriyetin temel nitelikleri tartışmaya açılmış,üniter devlet yapısı hedef alınmış,ülke her anlamda bir karanlığa doğru sürüklenmektedir.İçten ve dışardan yönelecek tehditler karşısında,bugün her zamankinden daha fazla tehlike altındayız.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhuriyet’i emanet ettiği çocuklar son yıllarda kendilerinden büyük yüklerin taşıyıcısı olmak zorunda bırakılmış,çocukluklarını yaşayamamış ve çocuk işçi,çocuk gelin,çocuk kurban olarak gündemde yer almaya başlamışlardır.

Ne yazık ki bir çok çocuğumuz iş cinayetlerine kurban gitmiş,her üç evlilikten biri çocuk evliliği olarak istatistiklere geçmiş ve bir çok çocuğumuzun yaşam hakkı çeşitli nedenlerle elinden alınmıştır.Ayrıca eğitimde 4+4+4 sistemin uygulamaya konmasıyla binlerce öğrencinin örgün eğitimi bıraktığı saptanmıştır.

Devleti ve cumhuriyeti kuran bir partinin üyeleri olarak,tehlikenin farkındayız.Bilinmelidir ki,bu ülke şaibelerle dolu referandum ve seçimlerle kazanılmamış,Türkiye Büyük Millet Meclisi ‘’atı alan Üsküdar’ı geçtiği’’bir oldu bittiyle açılmamıştır.Meclisin temelinde şehit kanı,çatısında yol arkadaşlarının,terörist bombası vardır.Türk Ulusu,henüz son sözünü söylememiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi,tam bağımsız ve ulus egemenliğine dayanan;laik,demokratik,sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini korumaya ve sonsuza kadar yaşatmaya yeminlidir.
Bu duygularla,aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere,tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor.Barış ve kardeşlik içinde yaşanacak bir gelecek diliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.