TARSUS GÜNDEM

CHP’DE BASINA ÇİRKİN SALDIRI ”DİLİNİ KESERİM”

CHP’DE BASINA ÇİRKİN SALDIRI ”DİLİNİ KESERİM”
250 views
23 Ocak 2015 - 14:54

Tarsus basınının genç ismine CHP Kayyum heyeti tanışma toplantısında sözlü saldırı yapıldı.

Tarsus Gündem ve İçel Gündem gazetesinin sahibi olan ve bir dönem CHP Gençlik Kolları eski başkanlığı görevin de de bulunan K.Cihan Kezer’e CHP İlçe binasında yapılan devir teslim töreninde sözlü saldırı gerçekleşti.

İlçe Başkanlığına geçici vekalet eden Sıtkı Dev’in babası Mehmet Dev’in gazeteci K.Cihan Kezer’in söz alıp sorular sorduğu sırada ‘’Senin dilini keserim’’ sözleri damga vurdu.

Kayyum heyeti adına geçici komisyon başkanı Sıtkı Dev’in çoğu partili olmayan kalabalığı selamlayarak başladığı konuşmasının ardından, gelebilecek tepkilere istinaden bu toplantı basın ile ilgili değil sözleri de basının susturulma girişimi olarak algılandı.

Geçici komisyona vekalet eden Sıtkı Dev yandaşlarının partiyi kuşatması ve yapılan eleştirilere tepki koymaları konu hakkında bilgisi olan partilileri de kızdırdı.

Gündem gazetelerinin sahibi K.Cihan Kezer’in bu saldırı karşısında , soğuk kanlı duruşu da takdirle karşılandı.

Tepkilerin ardı arkası kesilmezken, konu hakkında olay hakkında düşüncesinin ne olduğunu sorduğumuz gazeteci arkadaşımız ve partinin önde gelen isimlerinden K.Cihan Kezer ‘’ Bana yapılan bu ithama kulak asmadım, partilerde herkes demokratik tepkisini ortaya koymalıdır elbette. Ama bu şekilde bir konuşmayı da şahsın kendisine yaşı gereği de yakıştıramadım. Dün yaşana bu olaylar karşısında susmayı tercih ettim, fakat eski bakanlarımız, gazeteci arkadaşlarımız, partinin üst düzey yöneticileri, belediye başkan aday adayları, milletvekili aday adayları beni gece geç saatlere kadar arayarak geçmiş olsun dileklerini sundular ve konuya dair tepkileri gösterdiler.Ayrıca sokaktaki vatandaş bile olayı duymuşken bir açıklama yapmak istedim. Burada dili kesilecek birileri varsa onlarda bu partiye 25 yıllık esareti bağlayan kişilerdir.! Herkes haddini bilsin, sustuysam Atatürk’ün partisine olan saygımdan dolayı sustum, herkes hür ifadeyle konulara yaklaşım göstermeli ama bu şekilde bir üslubu da gerçekten yakıştırmadığımı bir kez daha ifade ediyorum. .Geçen hafta Mersin Büyükşehir Belediyesinde yaşanan gazeteci tartışmaları bitmezken, bugün burada demokrasi çığırtkanlığı yapan bir yerde böyle sözlü saldırıların olmasını da kınıyorum.! Gazeteciler istediklerini istediği şekilde konuşmadığı yerde , istediği soruları doğru ifade etmeye imkan sağlanmadığı yerde, bazılarının havuzuna medya olmaya zaten bizim niyetimiz olmaz. ! Geçen hafta basına karşı yapılan saldırıyı kınayan İl Başkanının bu konuya nasıl bakacağını ise merakla bekliyorum. Tarafsızlık ilkesiyle konuya açıklık getirmesini ve partisi adına gazetelerimizden özür beklediğimi belirtirim.”

Son olarak Hz. Ali’nin sözleriyle konuşmasını sonlandıran Kezer ”Haksızlık karşısında susan dilsiz ŞEYTANDIR.! ‘’dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.