TARSUS GÜNDEM

CHP MECLİS ÜYELERİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.!

CHP MECLİS ÜYELERİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.!
251 views
31 Temmuz 2015 - 13:04

Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, kendisinden rüşvet istediklerini iddia eden MEŞTİ işletici firması Şimşek Grup Yönetim Kurulu Başkanı Halit Şimşek hakkında Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundular.

Mersin’de uzun süredir devam eden ve bir türlü çözüme kavuşturulamayan ve eski Belediye Başkanı Macit Özcan döneminde yapılan yeni otogarla ilgili yaşanan sorun, dün Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’li meclis üyelerinin suç duyurusuyla yeni bir boyut kazandı.

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Av. Derya Özinç ise savcılığa yaptığı suç duyurusunda, Şimşekler Grubu işaret ederek “Şüphelinin soyut ve mesnetsiz iddialarının ulusal – yerel basında , sosyal medyada infial uyandırarak yer alması , Tarsus’tan Anamur’a yayılması hatta Türkiye gündemine taşınması tarafımı töhmet altında bırakmış, küçük düşürülmemle bu iddialar gerek şahsıma gerek kurumsal kimliğime ağır saldırı mahiyetiyle beni mağdur etmiştir.Bu durum ilkelerini benimsediğim misyonunu üstlendiğim CHP parti tabanında da kargaşa yaratmıştır.

Bu iddialar 30.07.2015 tarihli Hürriyet gazetesinde Yalçın Bayer’ın köşe yazısına da taşınmış “…..Halit Şimşek ,daireyi alsaydım CHP’liler işimi çözecekti.Daire almadığım için işi yokuşa sürüp beni batırmaya çalışıyorlar” ifadesinin okunmasını önermiştir.Şahsıma ,onur ve şerefime yapılan saldırının ulusal basın yoluyla halen devam etmesi manidardır.

Şüpheli Halit Şimşek ‘in tarafıma yönelik suç eyleminin 5237 Sayılı TCK 125 /1,3-3a,4 deki Hakaret ile TCK 267/ 1,2,9 maddesinde düzenlenen İftira suçunun maddi- manevi öğelerinin sabit olmasıyla , Şüpheli hakkında kamu davası açılarak cezalandırılmasını talep ederim” dedi.

Özinç, yapılanların açıkça “çamur at, izi kalsın” anlayışından ibaret olduğunu belirterek, “Herkes dürüst olmalı. Bu iddiaların sahibini olayı ispata çağırıyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.