TARSUS GÜNDEM

CHARLIE HEBDO BAHANE, SİYASİ HAÇLI SEFERİ ŞAHANE.!

CHARLIE HEBDO BAHANE, SİYASİ HAÇLI SEFERİ ŞAHANE.!
280 views
21 Ocak 2015 - 17:37

Bugün Almanya’da önemli sayıda millet vekiline sahip olan Türk yurttaşlarımız, 3 bakan, 2 müsteşar, bir Avrupa Parlamentosu milletvekili ve 23 tanede de eyalet parlamentosunda milletvekili bulundurmakta. Almanya’nın geleceğinde de etkili olacak Türk kökenli vatandaşlarımız bu yüzden Almanya’da ciddi bir tehdit olarak görülüyor. Ve Almanlar bu durumun, yakın zamanda benzeri Avrupa ülkelerinde kaotik ortamlara sebebiyet vereceğini dillendiriyor.
Avrupa’da yaşayan gurbetçilerin aileleri ise gurbetçilere ve Müslümanlara karşı artan eylemlerden şikayet ederek, çocuklarının başına gelebilecek olası bir durumdan korku duyduklarını ifade ediyorlar.

Bir çok Avrupa ülkesinde yaşayan ve orada ekmek parası kazanan binlerce Tarsuslu yurttaşlarımız bulunmakta. Fransa’ da yaşanan bu katliamın ardından Avrupa’nın neredeyse tamamında Müslümanlara karşı bir yıldırma politikası yaşanmaya başladığı açıkça tv’lerden de görülmekte.

SİYASİ HAÇLI SEFERLERİ BAŞLADI.!

İletişim kurduğumuz Berlin’de yaşayan bir gurbetçi, Almanya’da ‘’Siyasi Haçlı Seferleri ’’ gibi bir anlayış oluşturulmaya başlandı. Burada birlik ve beraberlik içinde yaşadığımız Avrupalı dostlarımız artık bizlere kuşkuyla bakmaya başladı. Kimi gençlerimiz bu olayların ardından çalıştıkları işyerlerinden çıkartıldılar. Zaten geçinme konusunda sıkıntıların olduğu gurbetçi gençlerimiz bu şekilde daha da içinden çıkılmaz boyutlara terk edildiler. Her geçen buraya gelen gençlerimiz psikolojik sorunlarla baş başa kalıyor, nasıl çözüm bulunacak bilemiyoruz dediler.

PEGİDA ÖRGÜTÜ GURBETÇİLERİ TEHDİT EDİYOR.!

Pegida olarak ortaya çıkan ve kendisine Alman halkının bütünlüğünü koruyan mekanizma adını uygun gören oluşumun vatandaşlarımızı gün geçtikçe aşağılar durumda olduğu ve bu durumun gelişmiş ülkeler tarafından da üzüntüyle karşılaştıkları ortada.

KORKU FİLMİ GİBİ BİR SÜREÇ.!

Berlin’de yaşayan 29 yaşındaki Alman vatandaşı Şirin Manolya Sak,gazetemize yaptığı açıklamada Pegida’yı “Bir korku filmi” sözleriyle tanımlıyor ve sürecin nereye gideceğini bilmediklerini her gün başımıza bir şey gelecek mi , bir saldırıya maruz kalacak mıyız korkusuyla güne uyanıyoruz, dedi.

63.000 TÜRK GERİ DÖNÜŞ YAPTI.!

Bu olaylarla birlikte yaş ortalaması 18 ila 40 olan gurbetçilerimiz “Almanya’da kendileri için bir gelecek şansı görmedikleri için ülkeyi terk ediyor. 63.000 bin Türk vatandaşı Almanya toprakları artık Müslümanlara sığınacak yurt değil diye geri döndüğü belirtiliyor.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.