TARSUS GÜNDEM

ÇAĞRIŞIM TİYATROSU’NDAN BİR GARİP ORHAN VELİ

ÇAĞRIŞIM TİYATROSU’NDAN BİR GARİP ORHAN VELİ
308 views
28 Ekim 2015 - 9:17

Çağrışım Tiyatrosu , Nihat Çapar yönetmenliğindeki oyunu ‘’BİR GARİP ORHAN VELİ’adlı oyunun provalarına İstanbul’da başladı.

Orhan Veli Kanık’ın kısıtlı yaşamına sığdırdığı unutulmaz şiirlere, dünya görüşüne, yazılarına, öykülerine, aşklarına, dostluklarına ve çile dolu hayatına bir ağıt niteliğinde olan “’BİR GARİP ORHAN VELİ’’ Çağrışım Tiyatrosunun 17 sanat yılında sahnelenecek.

Orhan Veli’nin hiç bilinmeyen yanlarını ortaya çıkaran ‘’BİR GARİP ORHAN VELİ’’ şairin fikirlerinin bugünü nasıl kucakladığını gözler önüne seriyor. Oyun, Orhan Veli’nin ne kadar ileri görüşlü biri olduğunu anlatırken, geçen zamanın ülkemiz değerlerinden, kültüründen ve insanından neler çaldığını da gösterecek.

Murathan Mungan’ın yazdığı Sevilen tiyatro sanatçısı Murat Çapar’ın rol alacağı oyunda Orhan Veli şiirlerini bir şölene çevirecek.
Çağrışım Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Nihat Çapar sosyal medya üzerinden çalışmaları ‘’ Merhabalar.. an itibariyle sezonun ikinci oyununun çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.. Murathan Mungan’ın yazdığı, bendenizin yöneteceği ve Murat Çapar’ın oynayacağı ”BİR GARİP ORHAN VELİ” oyunu, biraz ‘garip’ bir formda sizlerle buluşacak.’’diyerek duyurdu.

Oyun ise 25 Aralık’ta Tarsus Kültür Merkezi Büyük Salonunda sahnelenecek.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.