TARSUS GÜNDEM

Ç.Y.D.D BAŞKANI OZAN VARAL ”KATLİAMI” KINADI.!

Ç.Y.D.D BAŞKANI OZAN VARAL ”KATLİAMI” KINADI.!
211 views
22 Temmuz 2015 - 11:12

ŞanlıUrfa’nın Suruç İlçesindesinde meydana gelen ve 32 gencin öldüğü patlamayla ilgili olarak Tarsus Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Av.ozan Varal yaptığı yazılı açıklamayla düşüncelerini dile getirdi.

Av.Ozan Varal yaptığı açıklamada ”Bölgemizi kana bulayanlara karşı çıkmak, ülkemizde barış ve kardeşlik tohumlarını yeniden yeşertmek, geleceğimizin sahibi olan gençlerimizin yaşam hakkını savunmak boynumuzun borcudur. Cumhuriyet’in mayasında bulunan “Yurtta barış, dünyada barış!” ilkesini yok sayarak ülkemizi Ortadoğu bataklığına ve ortaçağ karanlığına sürüklemek isteyenlere engel olmak boynumuzun borcudur.”dedi.

Sözlerini Din, mezhep, ırk, etnik köken, dil ayrılıklarını kullanarak Ortadoğu’yu yeniden düzenlemeye çalışan güçlerin oyunlarını bozmak boynumuzun borcudur sürdüren Ozan Varal ”Dinci terör örgütlerini ülkemizin topraklarında besleyip büyütenleri, bu katliama ortam hazırlayanları halkın vicdanında ve tarih önünde mahkûm etmek boynumuzun borcudur. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, bütün üyeleri, mezunları ve gençleriyle birlikte karanlığa karşı aydınlığa, “ölüme” karşı “çağdaş yaşamı” savunmaya ve yükseltmeye devam edecektir.”diye açıklamasını tamamladı.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.