TARSUS GÜNDEM

Bütün yaz beklediler, Okullar açılınca tadilat yapılmasına karar verdiler.!

Bütün yaz beklediler, Okullar açılınca tadilat yapılmasına karar verdiler.!
253 views
22 Eylül 2022 - 19:06

Tarsus’ta bazı okullarda bakım onarım çalışmaları yapılacak. Çalışmaların okulların eğitim-öğretim sürecinde yapılacak olması ise velilerden tepki çekti. Ödeneğin şimdi çıkmasından dolayı Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine sitemde bulundular.

Yerel bir gazetenin ilan sayfasında gördükleri ilan sonrasında gazetemize ulaşan  Hasan Karamehmet İlkokulu velilerinden S.A., yapılacak bakım onarım çalışmalarının eğitim dönemine denk gelmesini manidar olarak nitelendirdi.

İlan detaylarına bakıldığında Tarsus’ta 3 okulun birlikte ihale edildiğini ve yapım işinin ihale sonrasında 25 iş gününde tamamlanma şartı olduğu görüldü.  30 Eylül 2022 tarihinde 4734 Sayılı Açık İhale Usulüne uygun şekilde yapılacak olan hizmet alımı sonunda Kerim Çeliktaş İlkokulu, Hasan Karamehmetler İlkokulu ve Çağlayan İlkokulu kısmen yenilenmiş olacak.

Okulda eğitim devam ederken yapılacak olan çalışmaların tehlikeye davetiye çıkarabileceğini aktaran S.A adlı veli ” Tadilatların yaz tatil döneminde neden yapılmadığını merak ettiklerini” dile getirdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.