DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21193362,48%
Mersin
°

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X

BU GURUR EĞİTİMCİLERİN.!

ABONE OL
2 Nisan 2015 10:55
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanı tarafından hazırlanan Erasmus + Mesleki Eğitim Programı kapsamı 2014 Teklif çağırısı döneminde 2014-1-TR01-KA102-006311 sözleşme nolu “BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRENCİLERİNİN AVRUPA’DA MOBİL UYGULAMALAR STAJI” isimli projesi desteklenmeye değer bulundu.
Uygun bulunan ve destekleme alacak olan Projeyi, Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası MTAL’ nin koordinatörlüğünde, Tarsus Kasım Ekenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Bolu Mimar İzzet Baysal MTAL olmak üzere 3 ortak okul birlikte yürütecekler.

Proje koordinatörlüğünü Ticaret ve Sanayi Odası Mes.Tek.And. Lisesi Bilişim Teknolojileri alan şefi Cüneyt Urgun’un üstlendiği ve tarafından yapılan proje Ulusal Ajans’tan 112 ,116.00 Euro hibe desteği almaya hak kazandı.

Projeyi, koordinatör okuldan 15 bilişim teknolojileri alanı öğrencisi, Kasım Ekenler Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Alanından 15 öğrenci ve Bolu Mimar İzzet Baysal MTAL Bilişim teknolojileri alanından 15 olmak üzere toplam 45 öğrenci ve 3 refakatçi öğretmen ile birlikte gerçekleştirileceği aktarıldı.

Koordinatör Okul Müdürü Mustafa YİĞİTER yaptığı açıklamada ‘’Dünyada mobil iletişimin önemli göz ardı edilemez bir gerçektir. Ayrıca iletişim ağları abonelerinin sayısı dünyada üstel olarak artmaktadır. Mobil iletişim teknolojisi hızla gelişmekte ve mobil uygulamalar insanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmektedir. Bizde Tarsus’ un bilişim alanında öncü okulu olarak , tüm dünyada inanılmaz bir hızla gelişen mobil teknolojilere kayıtsız kalmadık. Öğrencilerimizin bu alanda en yetkili kurumlarda öğrenmelerini sağlamak için hazırladığımız bu proje ile farkımızı burada da ortaya koyduk. Proje ile öğrencilerimiz, kendilerine duydukları öz güven, kişisel görgü ve yeterliklerini daha da artırmış olacaklar, kendileriyle aynı sahada çalışan şahıs ve kurumlarla tanışma fırsatı bulacaklar, alanlarında uzman kişilerle, ileride de devam ettirebilecekleri bir işbirliğine girme fırsatı yakalamaları sağlanmış olacaklardır. Daha öncede birçok başarıya imza atmış olan okulumuzun bu projeyi de başarı ile sonuçlandıracağımıza inancım tamdır’’dedi.

Tarsus Kasım Ekenler MTAL Müdürü Ali Koşar ise konu hakkında yaptığı açıklamada’’ Ortağı olduğumuz proje kapsamındaki katılımcılar, dil öğrenme ve öğrendikleri dili geliştirme açısından motive olacaklar, giderek küreselleşen dünyada, farklı ülkelere ziyaret fırsatı bulmak ve değişik kültürlerle tanışmak, katılımcılar açısından çok faydalı bir deneyim olacak, katılımcıların ülkemize de farklı bir boyuttan bakıp, yeni değerlendirmeler yapmasına olanak sağlayacaktır. Hareketlilikler sayesinde yaşanacak olan kültürler arası diyalog katılımcılarda Avrupa vatandaşlığı bilincinin oluşturulmasına ve Avrupa düzeyinde entegrasyonuna katkı sağlayacaktır. Önümüzdeki yıllarda yeni birçok proje çalışmasının da önünü açacağına inanıyorum. ‘’ ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.