TARSUS GÜNDEM

Bozdoğan Şeffaflık ilkesine uyuyor.!

Bozdoğan Şeffaflık ilkesine uyuyor.!
267 views
12 Haziran 2020 - 20:21

Tarsus Belediyesi, şeffaf ve adil belediyecilik ilkesi doğrultusunda kamuoyunu aydınlatmaya yönelik adımlarından birisi olan dijital gelir-gider panosunu şehrin belirli noktalarına yerleştirecek.

Şeffaf ve katılımcı yönetim anlayışına önem veren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, bu konuda bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlamak için belediyenin gelir gider bilgilerini gösteren dijital panonun belediyenin girişine yerleştirilmesini sağladı.

Daha önce yaptığı çalışmalarla Türkiye’de örnek gösterilen Tarsus Belediyesi, şeffaf belediyecilik yönetimini devam ettirirken, her ay güncellenen gelir-gider panosunu ilçe merkezinde yoğunluğun olduğu belirli noktalara da yerleştirilecek. Okunaklı şekilde dizayn edilen pano aracılığı ile; İller Bankası payı, vergi gelirleri, kira ve hizmet gelirleri, diğer gelirler ile personel giderleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü giderleri, yatırım giderleri ve diğer giderler yer alıyor.  Panodaki gelir giderler 24 saat boyunca halkın bilgisine sunulacak.

Belediyenin mevcut durumu ile ilgili gelir-gider bilgilerinin halkla paylaşmanın kendileri için bir yükümlülük olduğunu dile getiren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “Yerel demokrasinin gelişebilmesi için yerel yönetimlerin varlığı büyük önem arz etmektedir. Biz bu şehirde yaşayan herkese karşı sorumluyuz. Halkımıza hesap verebilmek için şeffaflık ilkemizden asla taviz vermeyiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.