DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2079035-4,75%
Mersin
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X

BİZE NE OLDU?

ABONE OL
21 Eylül 2015 12:40
0

BEĞENDİM

ABONE OL
>

Biz Milletçe; Renk deri rengi, dil farkı bilmeden, birbirimizin din, mezhep farklılıklarını gözetmeden birlikte yaşayan, farklılıklarımızı güzelliklerimiz olarak kabul eden, Vatan’ın tüm doğal kaynaklarını hakça paylaşan, hiçbir kadının ezilmediği, hiçbir çocuğun istismar edilmediği, bir tek insanın hayatına tüm dünya malını değişilmediği, firavunları, hortlamamak üzere, tarihe gömen bir Millet iken ne oldu da bu hale geldik?

Ne hale mi geldik?

Düne kadar farklı mezhep veya dine mensup vatandaşlarımızla iç içe yaşarken, karşılıklı olarak saygı sevgi duyardık, hem de içtenlikle. Şimdi sen Sünni’sin sen Alevi’sin dediler ayrıştırdılar, böldüler, Alevi Şehidin cenazesine bile katılmadılar, düşman ettiler bizi birbirimize. Kürt Türk dediler. Var mıydı daha önce bu ayrılıklar? Türk Kürt fark etmeksizin hakları tam teslim edilmeyen vatandaşlar vardı.

Evet, Ülkenin Doğu’suna Güneydoğu’suna büyük haksızlıklar yapıldı ve mutlak surette bu haksızlıkların giderilmesi de gerekmekte. Ancak bu haksızlıklar kimseye bölünme/böldürme hakkı vermez. Bu Vatan benim olduğu kadar senin, senin olduğu kadar da benim. Sen öyle, ben buranın tek başıma sahibiyim ya da ben buraya tek başıma sahip olacağım, diyemezsin. ‘’Benim de’’ olanı tek başına sahiplenemezsin. Kaldı ki bir bakalım, kamu giderlerine ne kadar katılmışsın, tükettiğin kamu değerlerinin karşılığında vergi, bedel ödemiş misin? Kazancından vergini tam ödeyerek halkınla paylaşmış mısın? Sen Ülkenin Batı’sına rahatça seyahat ederken, Batı’da iş kurabilirken, diğerleri diye ayrıştırdıkların, aynı şekilde Doğu’da Güneydoğu’da haklarını kullanabilmişler mi? Bu liste uzatılabilir. Ama ne bu listeyi ne de bu işi uzatmak gerek.

Peki neden bu haldeyiz, kim getirdi bizi bu hale ve neden bu hale getirildik?

Önce dışarıya bir bakalım. Hani dış mihraklar kavramı var ya, oradan başlayalım. Bir bak doğal kaynaklarına Ülkenin. Bakir petrol rezervlerimiz var. İzin vermiyorlar ki kullanalım. Yer altı yer üstü su kaynaklarımız var. Bırakmıyorlar ki dilediğimiz gibi kullanalım. Üç tarafımız deniz, bir de iç denizimiz Marmara var ama bırakmıyorlar ki denizcilikte Dünya Devi olalım. Yer altı yer üstü doğal kaynaklarımızın listesi uzatılabilir. Ancak bir de ne var biliyor musunuz?

Dünya bor madeni rezervinin %73’ü Türkiye’de. Kesin olan şu ki Dünya bor rezervinde birinci sıradayız. Bor madeni ne mi?21. yüzyılın petrolüdür bor madeni. Nükleer, cam, elektrik, elektronik, bilgisayar, enerji, otomobil, tekstil, ilaç, kozmetik, kimya, temizleme, beyazlatma, kâğıt sanayilerinin üretimlerinde; Askeri ve zırhlı araçlarda, iletişim araçlarında, metalürjide, tıpta, tarımda kullanılmaktadır. Şu anda o kadar az bir kısmı çıkarılıp işlenmekte ve kullanılmakta ki bunun hesabı Ülkeyi yönetenlerden mutlaka sorulmalıdır. Şöyle bir benzetme yapalım. Bugün Birleşik Arap Emirlikleri’nin zenginliği petrolden gelmekte olup eğer biz de bor madenimizi hakkıyla çıkarırsak BAE’nin zenginliğini kat be kat geride bırakacak zenginliğe sahip olacağız. Dünya petrol rezervinin tamamen tükenmesine en fazla 50 yıl kaldı. Dünyada içilebilir su kaynaklarının 25 yıl sonra, savaşlara yol açacak düzeye düşeceği gerçeği de sabit.

Bir de iç mihraklara bakalım mı?

Dış mihrakların emir ve komuta zincirinde, bizleri yöneten, kandıran kadrolara kendimizi, biz mahkûm ettik. Eğitimli, donanımlı, cesur, dürüst, erdemli, kimseye eyvallahı, göbek bağı, boyun borcu olmayan kişileri görmezden gelerek siyasetçi/yönetici tercihlerimizi yaptık. Bir defa doğduk, bizi bin defa öldüremezler. Bunu unuttuk. Mahkûm ettik kendimizi bu siyasetçi güruhuna. Ve biz boyun eğdik, sustuk, suçlara, hainliklere, günahlara ortak olduk. Uyku ve bana ne hastalığına tutulduk. Sandık ki kişisel menfaatlerimizi ön planda tutarsak şahsımıza bir şey olmaz. Ülkenin ve Milletin Yüksek Menfaatlerini yok saydık. Şehit haberlerini kabullendik, televizyon şovlarına çevirdik, yalanlarına tüm kutsal değerlerimizi alet eden hainlere inanmak istedik ve inandık. Yani, layık olduğumuz şekilde yönetilmekteyiz. Bir an evvel özümüze dönmeliyiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.