TARSUS GÜNDEM

BAYRAKLARI KAPATIP YÜRÜYÜN ?

BAYRAKLARI KAPATIP YÜRÜYÜN ?
221 views
28 Ağustos 2015 - 14:54

7 Haziran seçimlerinin ardından bitmek bilmeyen terör olayları ülke gündeminde büyük bir sıkıntı olarak konuşulurken, uzmanlar gidişatın iç savaşa davetiye çıkarabileceğini televizyon ekranlarında bas bas bağırıyor.

Ülkede bunlar olurken kentimizde de teröre lanet yürüyüşü yapıldı. Yaklaşık 40 kişi provokasyona açık şekilde Cetvel Köprüsünden Yarenlik Alanına sessiz şekilde yürüdü.

Yürüyüşe katılanların bazıları sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Polisin kendilerine ‘’Türk Bayraklarını Kapatın Yürüyün’’ dediğini ifade etti.Daha sonra yürüyüşü tertipleyen siyasi koordinasyon ile bir görüşme yapan Muhabirlerimizin edindiği bilgilerde ” Polisin Bayrakları Kapatarak Yürüyün, Bomba ihbarı ve Benzeri Provokasyon İhbarları olabileceğinden dolayı, böyle bir uyarının yapıldığını ifade ettiler.
Hatta küçük çaplı sözlü münakaşanın da yaşandığının altını çizen İlçe Başkanı biz yinede yürüyüşümüzü gerçekleştirdik,dedi.

Bu iddialar doğruysa, uyarının amacı nedir ?

Gazetemizin ulaştığı bir diğer yürüyüşe katılan vatandaş ise ” Yapılan uyarılarda canlı bomba paniği olduğu ifade edilmesi üzerine biz panik yaşadık. Daha sonra ise yürüyüşe izin verildi. Madem canlı bomba şüphesi vardı da neden bu yürüyüşe izin veriyorsunuz ? Bu işin içinde siyasi baskı olabileceğini düşünüyoruz” dedi.

Şimdi kamu oyu orada görevli memurların böyle bir uyarıyı neden yaptığını ve eğer uyarılar doğru ise kalabalığı neden yürüttüğünü tartışmaya başladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.