TARSUS GÜNDEM

BAŞKAN CAN GAZETECİLER İLE YEMEKTE BULUŞTU

BAŞKAN CAN GAZETECİLER İLE YEMEKTE BULUŞTU
113 views
10 Ocak 2017 - 17:12

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Can, gazeteciliğin zor ve çok önemli bir meslek olduğunu söyledi.

Geçen hafta Tarsus’un sel afetiyle karşı karşıya kaldığını kaydeden Başkan Can, “Allah’a çok şükür yöremizde bir can kaybı olmadı. Sadece Bahşiş ve Kulak tarafında çiftçilerimiz mağdur oldu. İnşallah büyüklerimiz bu sel felaketinde mağdur olan çiftçilerimizin yanında yer alır.

Aynı zamanda da yoğun kar yağışından dolayı Toroslarda yollar kapandı. Allah’a çok şükür büyükşehir belediyemizin, bizlerin ve Çamlıyayla Belediyesi ekiplerimizin 7/24 ortaya koyduğu çalışmalar sonucunda yolların açılması ve herhangi bir can kaybının olmasını önlemiş bulundular” şeklinde konuştu.

F4 savaş uçağını Tarsuslulara sergileyeceklerini ifade eden Belediye Başkanı Şevket Can, “Kırklarsırtı Mahallesi’nde bulunan, şehidimiz Havacı Üsteğmen Bahadır Şahin adına yaptırdığımız parkın olduğu yere F4 savaş uçağımızı getirdik. Şu anda montajı devam ediyor. inşallah 1 hafta içinde savaş uçağımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Eshab-ı Kehf’te çevre düzenlemesi yaptıklarını belirten Başkan Can, “Eshab-ı Kehf’te çevre düzenlemesi çalışmalarımız başladı. 1-1.5 ay sonra vatandaşlarımız rahatlıkla masalarda pikniğini yapabilecek. Şehit ailelerine konut projemiz 2 aylık çalışmamızın ardından bitti. Tapularını çıkardık, inşallah bu ay içerisinde tapu dağıtım merasimini gerçekleştireceğiz.

45 mahalleye yapılacak olan her hizmeti, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızla görüşerek, konuşarak ve onların da bilgisini alarak projeyi geliştiriyoruz. Bizler mesai arkadaşlarımızla beraber 7/24 ayrım yapmadan, hakkaniyeti uygulayarak her mahallenin isteği doğrultusunda hizmet yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.