TARSUS GÜNDEM

BAŞKAN CAN, “BERDAN NEHRİ BİZİM İDDİALI PROJEMİZDİR”

BAŞKAN CAN, “BERDAN NEHRİ BİZİM İDDİALI PROJEMİZDİR”
201 views
10 Aralık 2015 - 11:36

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Berdan Nehri projesinin hayata geçmesi için çalışmalarına durmaksızın devam ediyor.

 

 

Berdan Nehri projesinin kapsayan Tozkoparan Zahit, Fevziçakmak ve Çağlayan Mahallelerinde incelemelerde bulunan Başkan Can, kamulaştırma ve takas işlemlerinin biran önce bitmesini bekliyor.

 

 

Tozkoparan Zahit, Fevziçakmak ve Çağlayan Mahallelerinde kamulaştırma yapılacak yerlerde inceleme yapan Başkan Can, “Tarsus’a ayrı bir güzellik katacak olan Berdan Nehri projesi için kolları sıvadık” dedi.

 

 

Şelale’nin yanında bulunan ve Musa Bey Vakfı’ndan kiralanan alanı da gezen Başkan Can, Berdan Nehri Projesi ile Tarsus’un daha da güzelleşeceğini söyledi.

 

Başkan Can, “Ülküköy AVM ve Burhanoğulları(Sungurlar) Konağı, Zorbaz Vakfı ile takas yapılacak, yazışmalar ve fiyat araştırmaları devam ediyor. İnşallah bunu da gerçekleştirdiğimiz zaman Ülküköy AVM ve Burhanoğulları(Sungurlar) Konağı, Zorbaz Vakfı’na verilecek Zorbaz Vakfı’ndan da Berdan Nehri’nin kenarında bulunan yaklaşık 100 dönüm alan Tarsus Belediyesi’ne kazandırılacak. Ayrıca Şelale köprüsünü geçmeden orada bir vakıf arazisi var ve anlaştık. Mevcut kıl çadırın karşısı bahçenin olduğu yer Fevziçakmak girişine kadar olan yer. 100 dönüm, kıl çadırın yan tarafı park, onun yanı Lunapark olan yer Tarsus Belediyesi’ne ait ve Berdan Nehri yavaş yavaş proje aşamasına geliyor. Berdan Nehri kenarı bizim iddialı bir projemizdir” şeklinde konuştu.

 

 

Berdan Nehri projesine büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Can, “Adana’da baraj Mersin’de deniz var bizim neden nehir kenarında mesire yerlerimiz, lokantalarımız, yürüyüş yollarımız olmasın demiştik. Bu bizim zenginliğimiz, bu zenginliği de ortaya çıkarmak için alttan alttan altyapı çalışması yapar gibi orada bulunan imarla ilgili arsalarla ilgili çalışmayı yapıyoruz. İnşallah burayı yaptığımız zaman D-400’den Devlet Bahçeli Bulvarı’na kadar Berdan Nehri nezih bir ortama kavuşacak ve Adanalı, Mersinli vatandaşlarımızı burada misafir edeceğiz. Bu projeyi de gerçekten önemsiyoruz ki, en iddialı projelerimizden birisi bu. Şehrimizin tanıtımında görsel olarak katkı sağlayacak ve vatandaşlarımızın rahat nefes alabileceği nezih bir ortam olacak” ifadesini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.