TARSUS GÜNDEM

BAHÇELİ HDP İLE GÖRÜŞEN AKP’YE NORMAL DEYİP, CHP’YE HDP ÜZERİNDEN YÜKLENDİ

BAHÇELİ HDP İLE GÖRÜŞEN AKP’YE NORMAL DEYİP, CHP’YE HDP ÜZERİNDEN YÜKLENDİ
117 views
08 Kasım 2022 - 11:40

AK Parti yönetiminin Anayasa’daki başörtüsü düzenlemesine destek istemek için HDP’yi ziyaret etmesi Ankara kulislerinde büyük bir hareketliliğin yaşanmasına neden oldu. Bu hamle sonrası gözlerin çevrildiği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin merakla beklenen parti grubu konuşması gerçekleşti. Bahçeli, “AK Parti’nin anayasa düzenlemesi için partileri ziyaret etmesi gayet doğal ve doğru bir adımdır” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başkanlığındaki AK Parti heyetinin başörtü ve aile konusundaki anayasa değişikliğine destek istemek için HDP’yi ziyaret etmesi gündem yarattı. Cumhur İttifakı ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konu hakkında ne yorum yapacağı ise merak konusu oldu.

Bahçeli, tüm gözlerin çevrildiği MHP grup toplantısında konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasının sonlarına doğru AK Parti heyetinin HDP ziyaretine değinen Bahçeli, “AK Parti heyetinin Meclis’te grubu bulunan partileri ziyaret etmesi gayet doğal ve doğru bir adımdır. HDP’ye nasıl baktığımızı tekrar etmeye lüzum duymuyorum. AK Parti heyetinin CHP ile kurduğu temasa ses çıkarmayanların bizim sırtımızdan HDP’yi dillerine dolamaları müflistir. Bizim gözümüzde HDP neyse, CHP de aynısıdır. Biz çözümün nasıl olacağına bakıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’yi sağda solda kara para ile itham edenler, Türk askerine uyuşturucu ticaretiyle çamur atan kim olursa olsun bizim gözümüzde vatan hainidir. Uyuşturucu ticaretine göz yumulduğunu iddia etmek FETÖ ağzıdır. Bu ağız Kılıçdaroğlu ile bütünleşmiş bir ağızdır. Kılıçdaroğlu kara para görmek istiyorsa HDP’yi incelesin. Bölücü terör örgütünün servetiyle ilgilensin. Zillet ittifakını Türk milleti geri gelmemek için gönderecektir.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.