TARSUS GÜNDEM

AVRUPA PARLAMENTOSUN PARLAYAN TARSUS’LU GENCİ.!

AVRUPA PARLAMENTOSUN PARLAYAN TARSUS’LU GENCİ.!
268 views
20 Ocak 2015 - 12:11

TARSUS’LU GENÇ AVRUPA’DA VİZYON YARATIYOR.!

Tarsus doğumlu olan ve yıllarca ailesi ile şehrimizde yaşayan genç siyasetçi ve akademisyen adayı Yusuf Can Gökmen , Avrupa Parlamentosunda bir çok yenilikçi kuramı hayata sokarak adından söz ettirmeye başladı. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri, Danimarka, Norveç, Almanya, Polonya, İspanya gibi ülkelerde; genç temsilcileriyle bir araya gelerek Avrupa Birliğinin ilerleme çalışmalarında yer aldı ve kılavuzluk görevini üstlendi.
Yakın zamanda bir araya geldiği Avrupa Konseyi Genel Sekreteri ve Norveç Eski Başbakanı Thorbjorn Jagland ile Avrupa Konseyi’nin Türkiye ve Diğer Üyeleri ile ilişkilerini konuşan ve sürecin nasıl işlediği konusunda da bilgiler alan Tarsuslu genç siyasetçi Yusuf Can Gökmen, gençliğin uluslar arası alanda daha verimli olacağı projeleri de Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland’a sundu.
Avrupa Birliğinin genç temsilcileri arasında gösterilen Tarsuslu genç, son olarak geçen hafta Yunanistan’a giderek ülkede yaşanan siyasal kaotizmin gençlik oluşumlarına ne gibi zararlar verdiğini ve bu zararların nasıl beslendiğini araştırdı ve Parlamentoya bu konuda görüşlerini bildirdi.

Yusuf Can Gökmen : 24 Şubat 1989 Tarsus/Mersin doğumlu. İzmir Vali Vecdi Gönül Lisesi Dil Ağırlıklı Bölümünden mezun oldu. Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitiren Yusuf Can Gökmen Aynı okulda Yüksek Lisans tamamlamış ve halen aynı okulda Mas terini yapmakta. Polonya Bialystok Kamu Yönetimi Kolejinde Avrupa Entegrasyonu Bağlamında İyi Yönetişim eğitimi aldıktan sonra Almanya Freiburg Üniversitesi Siyaset Bilimi Departmanında Seçmen Davranışları ,Oy Verme Teorileri üzerine staj yapmış ve CHP seçmenlerinin oy verme davranışları ile SPD seçmenlerinin oy verme davranışlarını karşılaştırmalı biçimde incelemiştir. Sivil toplum alanında; Uluslararası İlişkiler Kulübü üyesi, İzmir Kent Konseyi Gençlik Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ,İzmir SODEV Genç Temsilcisi, Ulusal Gençlik Parlamentosu üyesi, Uluslararası Genç Liderler Akademisi(UGLA) Müzakere Teknikleri ve Arabuluculuk Eğitmenidir. Geç Değil Genç! Kampanyasının İzmir Gençlik Meclisi Yürütücülüğünü yapmıştır. Ayrıca Avrupa Birliği Parlamentosunun Genç Gelişimciler ve Yeni Kuşak Akademisyenleri arasında da gösterilirken , bu alanda Avrupa Parlamentosunda çalışmaları sürmekte. Akademik alanda ise Yorumsal ve Karşılaştırmalı Politika, Modernleşme ve Siyaset Kuramları(Rawls,Arendt,Schmitt&Ranciere,Pettit) ve Sosyal Bilimlerde Kaos Kuramı üzerine çalışmaları sürmekte.

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

yusufcan2

ysusufcan1

yusuccan 3

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.