TARSUS GÜNDEM

ANAMUR SULAR ALTINDA KALMASIN.!

ANAMUR SULAR ALTINDA KALMASIN.!
237 views
25 Aralık 2014 - 16:04

CHP Mersin Millet vekili Adalet Komisyonu Üyesi Ali Rıza Öztürk, bugün Anamur’da yapılan Alaköprü Barajı’nın suları altında kalacak olan Akine, Sarıağaç ve Ormancık köylüleri ile birlikte  basın açıklaması yaptı. Ali Rıza Öztürk:

Alaköprü barajı suları altında kalacak olan Akine, Sarıağaç ve Ormancık köylerinde yaşayan köylülerimizin devlet tarafından kandırılarak haklarının yendiğini söyledi ve şöyle devam etti.

“Köylülerin evlerini 30 bin ila 40 bin TL aralığında satın alınmış ve yerlerine yaptıkları evleri 70 Bin TL den vereceğini söyleyen devlet yetkilileri sözlerinde durmayıp evleri 140 TL den köylülere vereceğini söylediler. Ayrıca tarlaları da sular altında kalacak olan köylülere yeni ekim alanları verileceği sözünü veren yetkililer bu sözlerinde de durmadılar. Yeni yaptık dedikleri evlerin elektriği,suyu yok. Alt yapısı tamamlanmamış durumdadır. Yarın da baraja su verileceğini söylüyorlar. Bunun anlamı açıkça şudur: Akine, Sarıağaç ve Ormancık köylüleri​miz evsiz barksız bırakıldığı gibi yaşamlarını sürdürmeleri için ekip biçtikleri tarlaları da ellerinden alınmıştır.” dedi.

Yarında köylülerimize destek olmak için bölgeye gideceğini söyleyen Ali Rıza Öztürk: ” birileri kendilerine 1150 odalı saray yaptırırken köylülerimizin evsiz barksız bırakılması kabul edilebilecek bir durum değildir. Devlet bir an önce köylülerimize yeni evlerini ve tarlalarını bedelsiz bir şekilde verip bu mağduriyeti ortadan kaldırmalıdır.” dedi.

 

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

ANAM

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.