TARSUS GÜNDEM

AKP’DE BÜYÜK ÇATLAK,BİR ÇOK İSİM FETÖ’CU LİSTEDE

AKP’DE BÜYÜK ÇATLAK,BİR ÇOK İSİM FETÖ’CU LİSTEDE
157 views
22 Ağustos 2016 - 14:14

TSK, Emniyet, Yargı, Eğitim, Sağlık, İş dünyası, Medya kısacası ülkenin her bir kademesine sızmış F-Tipi diye muhalefetin uzun yıllar dile getirdiği Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) operasyonlar sürerken siyaset ayağına dair henüz tespitler ortaya çıkmamış ve operasyon yapılmamış olması ciddi tartışmalara yol açıyor.

AK Parti çevrelerinden edindiğimiz bilgiler Fethullahçı Terör Örgütünün siyasi ayağının epey derin olduğu yönünde. ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER SORUŞTURMAYA DAHİL EDİLECEK Gerek iktidar gerek Ana muhalefet ve muhalefet partileri cenahından konuştuğumuz isimlerde ortak söylem “Cemaat operasyonlarında siyasete sıra ne zaman gelecek?” oluyor. Ak parti içinde yıllardır FETÖ tehlikesine dikkat çeken ve halen yönetimde sözü geçen güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgiler bunun sandığımızdan daha zor ve sancılı olacağı yönünde.

Öyle ki Fethullaçı Terör Örgütü ile organik bağı olan ve Meclis’teki Ak Parti grubu sandalyelerinde oturan mevcut milletvekili sayısınun 37 olduğu bunların içinde önemli görevde 2 bakan olduğu, önceki dönemde görev yapan ve şuan parlamentoda olmayan eski vekillerde ise bu yapıyla bağı olanların sayının 50 den fazla olduğu, mevcut Milletvekillerinde sayının artabileceği incelemelerin halen devam ettiği edindiğimiz bilgiler içerisinde.

Ak Parti il ve ilçe başkan ve yöneticilerine yönelik tespitlerin de devam ettiği ve şuana kadar tespit edilen il ve ilçe başkanlığı sayısının 14 olduğu şeklinde. Fethullahçı Terör Örgütünün siyasi ayağı sadece parlamentodan ibaret değil. Güvenilir kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Görevde olan Büyükşehir Belediye başkanlarından 3 ismin bu yapıyla olan bağları tespit edilmiş durumda. Tespit edilen isimler arasında halen görevde olan Kaymakam, Vali, Müsteşar, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olduğu bunların sayısının 30 a yakın olduğu, daha önce görev yapmış ve henüz gözaltına alınmayan da 144 ismin olduğu yine bize ulaşan bilgiler arasında yer alıyor.

Konuşmamızın devamında ise çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Bildiğiniz üzere Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri iki yıldır şifreli mesajlaşma uygulaması olan Bylock u kullanıyorlar ve deşifre olmadan birbirleriyle iletişim kurabiliyorlardı.

Milli İstihbarat Teşikilatı (MİT) tarafından bu şifreleme kırıldı ve yaklaşık 18 Milyon mesaj ele geçirildi. Tüm bu mesajlar ilgili merciiler tarafından tek tek inceleniyor. Kaynağımıza bylock dan elde edilen mesajlarla ilgili aktardıkları ise adeta şok etkisi yaratır türden. “Malesef ki ele geçirilen mesajlarda 15 Temmuz darbe gecesine ait yazışmalar bizi hayrete düşürür türdendi.

Halen parlamentoda olan bazı isimlerin o gece ve Adil Öksüz, Ekrem Dumanlı ve Zekeriya Öz ile yazıştıklarını tespit ettik. Yazışmalar dehşete düşürücü türden.” Israrla birkaç isim vermesini istedik ancak isim vermenin şuan için doğru olmayacağını kaçma şüphelerinin olduğunu hatırlatarak “Biz konunun takipçisiyiz gelişmeleri takip ediyoruz ancak isim telafuz etmek şu aşamada doğru olmaz. Yargının bu konuda incelemeleri çalışmaları var, baltalamak gölge düşürmek yanlış olur. Zaten bu konunun üzerine ısrarla gidilecek.

Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın bu konuda ki tutumları ve söylemleri aleni ortada. Fethullahçı Terör Örgütü ile bağı olan destekçisi kim varsa hepsi hak ettikleri cezayı alacaklar. Sabırla bekleyip göreceğiz” dedi. Fethullahçı Terör Örgütünün siyasi ayağı ne zaman deşifre edilir bilinmez ancak siyasi ayağı temizlenmeden bu terör örgütü ile mücadele tam anlamıyla yapılmış sayılmayacak. FETÖ darbe girişiminde duvara tosladı ve halktan sağlam bir tokadı yedi. Ancak başarısızlığı göbek bağı olan diğer terör örgütleriyle telafi etmeye çalışacaktır.

UFUKTA ERKEN SEÇİM GÖRÜNÜYOR

İktidar FETÖ yü temizlemekte kararlı ve muhalefet eksiksiz bu kararı destekliyor ve Hükumetin arkasında duruyor. Ancak siyasi ayağın temizlenmesi hiçte kolay olacağa benzemiyor. Çünkü bu söz edilen Milletvekillerinin vatana ihanetten yargılanması demek AK Parti’nin meclisteki sandalye sayısının ciddi oranda düşmesi demektir. Bu da salt çoğunluğu kaybetmeleri anlamına gelir. Yani güç ortadan kaybolur. Bu hem AK Parti içinde hemde ülkede ciddi endişelere ve karışıklığa yol açabilir. Yargının siyasi ayağına ne zaman dokunulur bilinmez ama Yargı dokunmadan önce Saray dokunabilir ve bir erken seçime gidilebilinir.

Haber:Özel Haber

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.