TARSUS GÜNDEM

AHMET SELÇUK İLKAN MEST ETTİ.!

AHMET SELÇUK İLKAN MEST ETTİ.!
177 views
26 Kasım 2015 - 15:06

Tarsus Belediyesi Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği ‘Öğretmenlere Özel’ programda sahne alan şair Ahmet Selçuk İlkan şiirlerini öğretmenler için okudu.

75. Yıl Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda sanatçı Ahmet Selçuk İlkan, seslendirdiği şiirler ile dinleyenleri mest etti.

Programa Mersin Vali Yardımcısı Ali Katırcı, Tarsus İlçe Garnizon Komutanı Vedat Topak, Belediye Başkanı Şevket Can, İlçe Emniyet Müdürü Salim Çakan, MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur, Ülkü Ocakları Başkanı Ali Rıza Genç, belediye meclis üyeleri, oda ve dernek başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda davetli katıldı.

Etkinliği açılış konuşmasını yapan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleği olduğunu söyledi.

Öğretmenler günü kutlayan Başkan Can, “Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan ve topluma arkasını dönmeden toplumun sürekli önünde giden bir gönül insanıdır.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

9ec273ac-725b-4e58-8ef4-10cb9d45f98a

Bir insanı kurtarmanın, bir âlemi kurtarmak kadar önemli olduğu çok iyi bilinmelidir. Çünkü iyi eğitilen bir insan, huzurlu bir toplum ve mutlu bir gelecek demektir. Başağın yetişmesine engel, zararlı otlar değil; çiftçinin ihmalidir. Bunun için muhatabı insan olan öğretmenlerin yapacağı bir hatanın telafisi yoktur.

Sevgi dolu bir öğretmen ışık demektir. Öğrenciler onu arar, onu sorar. En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir.

Birçoğunuzun da bildiği gibi sevgili eşim Öznur hanım da sizler gibi bu kutsal mesleği yapıyor. Mesleğiniz ile ilgili sorunları çok yakından biliyorum. Bir an önce başta özlük haklarınız olmak üzere tüm sorunlarınızın çözülmesini yürekten istiyorum. İstiyorum ki bu anlamlı gün siz değerli öğretmenlerimizin sorunlarının konuşulduğu gün olmaktan çıksın ve çok daha mutlu bir şekilde kutlansın.

Bu duygularla memleketimize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyor ve ebediyete intikal etmiş başta Ulu Önderimiz Başöğretmen Mustafa kemal Atatürk olmak üzere tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun” dedi.

Mersin Valisi Ali Katırcı ise yaptığı konuşmada Öğretmenler günü kutladı.

Gecede ilk olarak sahneye çıkan Tarsus Emniyet Müdürü Salim Çakan da ‘Avare Güvercinler’ adlı şiirini okurken, konuklardan yoğun alkış aldı.

Daha sonra sahne alan ayrılıklar şairi ve Guinness rekorlar kitabında en çok şiiri bestelenen şair olarak bilinen Ahmet Selçuk İlkan, sevilen şiirlerini seslendirdi.

Sahnede yaklaşık bir buçuk saat kalan şair İlkan gencinden yaşlısına herkese farklı duygular yaşattı.

İlkan, dinleyenlerini kimi zaman hüzünlendirirken, kimi zaman ise neşeden oynattı.

Program ardından ayakta alkışlanan sanatçıya Belediye Başkanı Şevket Can, Nusret Mayın Gemisi maketini, Mersin Vali Yardımcısı Ali Katırcı’da çiçek verdi. Gecede ayrıca Tarsuslu sanatçı Kadir Somer 3 sevilen parça seslendirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.