TARSUS GÜNDEM

5 VEKİL DİYORSAN , BÜYÜK OYNAYACAKSIN.!

5 VEKİL DİYORSAN , BÜYÜK OYNAYACAKSIN.!
241 views
16 Nisan 2015 - 11:08

MİLLİYETÇİLERİN HAREKETLİ OYLARI…..

‘’ Rüşvete karşı , Çöken dış politikaya karşı , Asayişsizliğe, kavgaya, karanlığa karşı, 1150 odalı kaçak ve karanlık saraya ,İşsizliğe ve yoksulluğa karşı , Hırsızlardan hesap sormak için , Ya ahlak kazanacak ya da ahlaksızlık. Ya demokrasi gelecek ya diktatörlük pekişecek, Türk milleti oy sandığı başında buna karar verecektir. Bunlarda milli vatan, kadavradır. Erdoğan’a göre vatan kupon araziden farksızdır. Bize göre ise vatan namustur .Yoksulluk, sefalet bir kader olarak mı kabullenilecek yoksa refah dönemi mi gelecek ayağa kalk ve Bizimle yürü Türkiye diyorsan biraz durup düşüneceksin.!

Eğer 1999 seçimlerinde hükumet ortağı olduğun ve toplam oy oranının %17.98 olduğunu ve 13 yıldır genel seçimlerde %13.04’ün üzerine çıkamadığını unutup 2014 yerel seçimlerde Adana-Mersin Belediyelerini kazandım ve ülkenin %17.82 elimde diye rehavete kapılırsan, işte o zaman Seliniz gider kumunuz kalır.!

O yüzden Macit Özcan’ın rehavetine kapılıp evdeki bulgurdan olmayın derim.

Bu iş çok ciddi, 5 diyorsan ezip geçmen lazım.! Tolga Arslan gibi ufku ve yarını açık birinin 5. sırada olması belki bu kentte yaşayan MHP’li seçmenin önündeki 40 yıla işaret niteliğinde.!İşte tam da bu algıda 2023 hedefindeki Ak parti oylarının nasıl siyaset arenasında kazanılacağına ve diğer ayrık duran partilerdeki sağ oyların nasıl toplanacağına iyi karar vermeleri gerekiyor.

MHP İÇİN DERİN BİR ANALİZ.!

Ama geniş düşününce 2015’te Seçime katılım oranı, ‘kararsızlar’ın tercihi ve AKP seçmeninden MHP’ye ne düzeyde kayış olacağını tahmin ediyorum ve bu kayışın MHP’nin hedefine ulaşmasını belirleyeceğini düşünüyorum. Çünkü AK Parti seçmeni Sol’a yüzünü hiçbir zamana dönmeyecektir.

Anketlerde çıkan oranlar ve son yerel seçimlerde alınan oylar kesin koltuğumuz var diye düşünen adayları erken zafer coşkusuna düşürmesin.

Nitekim oy oranı ve TESTE TABİ OLACAK PSİKOLOJİK OYLAR Genel seçimlerde aldığın %13.04’ün üzerine eklenmezse bu durum bayağı sorgulanır gibime geliyor. MHP’nin bir önceki seçime göre TEST edeceği oy oranının yüzde 20’nin üzeri olduğu çok açıktır. Eğer MHP, aday listelerinde uyum ve dinamizm sağlayabilirse bana göre yüzde 22’lik bir üst bandı bile test ederek sürpriz yaratabilir.!

Son dört seçimde ortalama yüzde 85 olan seçime katılma oranında artış olacak mı? “Kararsızlar” olarak ifade edilen ve bir önceki seçimde MHP’ye oy vermemiş seçmenler MHP’yi ne ölçüde tercih edecek mi ? Ve nihayet AKP seçmeninden MHP’ye ne düzeyde kayış olacak? Bu soruların cevaplarını yine MHP kendi içinde analiz etmelidir.

Bu seçimler 1999’un yansıması olabilir, o yüzden Mhp’lilerin bazı şeylere çok dikkat etmesi ve artık yüzlerini yaşama dönmelerinin , gerektiğini düşünüyorum. Seçim müzikleri, oy istenilen yerler, vatandaşla iletişim çok önemli. Ve en önemlisi yerel iktidar elimizde ‘’Ukalalığı’’ yapılmamalıdır.! Herkesin kapısı çalınmalı herkesten oy istenilmelidir.!

***

MİLLETÇE ALKIŞLIYORUZ.!

CHP’nin seçim sloganı belli oldu: Milletçe alkışlıyoruz…CHP, AKP’yi alkışla protesto etmeyi ve iktidardan bu şekilde göndermeyi hedefliyor.
Ancak önümüzdeki günlerde pek çok vatandaş bu yüzden karakola çekilebilir.
Bunun işaretini dünkü Sabah gazetesi verdi.Bakınız ne dedi:
“CHP 7 Haziran seçimi öncesinde büyük bir provokasyona daha imza atıyor. Tencere-tavadan sonra şimdi de alkış eylemine kalkışan CHP’de şok bir iddia ortaya atıldı. Bazı grupların metrobüs durağı ve benzeri kalabalık yerlerde olur olmaz saatlerde alkışlı eylem yapacağı konuşuluyor. CHP ‘alkışlı eylem’le seçimler öncesi kaos ortamı yaratmak için toplumu bölmeyi ve birbirine düşürmeyi hedefliyor…”
Anlaşılan “alkışlamak” da pek yakında suç sayılacak!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.