TARSUS GÜNDEM

300 TON YAŞ SEBZE VE MEYVE DAĞITILDI

300 TON YAŞ SEBZE VE MEYVE DAĞITILDI
380 views
17 Haziran 2020 - 12:41

Tarsus Belediyesi, pandemi süreci boyunca halkın sebze ve meyve ihtiyacını karşılamak amacıyla çiftçilere desteğini tüm hızıyla sürdürüyor.

Tarsus Belediyesi geçen 11 Mart’ta ülkemizde görülen ilk koronavirüs vakasının ardından salgınla mücadele kapsamında çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye, pandemi süreci boyunca çiftçilerin tarlada kalan 300 ton ürününü satın alarak halkın sofrasına ulaştırdı. Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın da katıldığı dağıtım ekibi havanın kararmasıyla birlikte her gün ayrı bir mahallede ihtiyaç sahibi ailelere el uzatıyor. Halka olan desteklerini sürdürdüğünü belirten Başkan Bozdoğan; “Çukurova’nın bereketli toprağını bin bir emekle işleyen çiftçilerimizin ve halkımızın yanında olmaya ve onlara destek vermeye devam edeceğiz. Çiftçimizin tarlada kalan ürünlerinin çürümesine göz yumamazdık. Mahsulleri, dar gelirli ailelerimize ulaştırmayı sürdüreceğiz. Salgın henüz ortadan kalkmış değil. Normalleşme sürecine girdiğimiz bu dönemde salgının yayılmasına yönelik tüm önlemlerimizi aldık” ifadelerini kullandı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.