DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2089466-4,22%
Mersin
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X

300 SPARTALI MI BORDO BERELİLER Mİ DAHA KAHRAMAN?

ABONE OL
10 Eylül 2015 18:24
0

BEĞENDİM

ABONE OL
>

Termophalae Savaşı, tarihte gerçekleşen en büyük savaşlardan biridir. Tarihin babası Heredot, kitabında Pers Savaşları sırasında Pers Ordusunun Thermophalae adlı dar geçidi geçmesini 3 gün veya 7 gün geciktiren 300 Spartalıyı, anlatmıştır.

Ve Kral Leonidas komutasındaki 300 Spartalının 2.600.000 kişiden oluşan (100.000-300.000 kişiden oluştuğunu iddia eden tarihçiler de vardır.) Pers Ordusuyla savaştığını söylemiştir. Bu anlatı doğru muydu yoksa sadece bir efsane midir? Bunun yanıtını tarihçiler versin. Ancak benim görüşüm, doğru olduğu doğrultusundadır. Peki, 300 Spartalı, 2.600.000 Pers askerine nasıl karşı koyabilmiştir? Bu inandırıcı bir hikâye midir? Yoksa safsatadan mı ibarettir? Thermophalae Savaşı, adını aldığı dar geçitte yaşanmıştır. Geçit oldukça dardır ve Persliler bu geçide geldiklerinde her bir Spartalı Askere düşen Persli Asker sayısı, geçidin darlığı nedeniyle iyice azalmaktaydı. Yunanistan’ı işgal etmek isteyen Pers Ordu Komutanı Serhas, sayı üstünlüğüne güvenen bir savaş stratejisi belirlemişti. Ancak bu temel strateji, hatalıydı. Kral Leonidas, yanında, 300 Spartalı askerini tutarak ordunun geriye kalanını geri göndermiştir. Bu geçitte öleceklerini de açıkça hepsi bilmekteydiler.

Yurt savunması için 300 can verilmeli, orduya zaman kazandırılmalı ve Pers istilası engellenmeliydi. 300 Spartalının savaş stratejisi, sadece ‘’Diren ve Öl’’ üzerine kuruluydu. Ve 300 Spartalı amaçlarına, ölerek ulaştılar. Yunan Ordu ve Donanması, 300 Spartalı tarafından kazandırılan zaman sayesinde, Perslileri ağır bir yenilgiye uğratarak vatanlarını, işgalden, istiladan kurtardılar. Gelelim Büyük Türk Milleti’nin Zaferlerine.

‘’Çanakkale’de, zafer yoktur. Aslında Türk Ordusu Çanakkale’de yenilmiştir.’’ diyen, şereften, haysiyetten, tarih bilgisinden yoksun, kanı bozuklara ve aşağılık söylemlerine rağmen, Çanakkale Savaşı, Dünya tarihine asitle kazınan bir büyük zaferle sonuçlanmıştır. Dikkat edin, şu etnik grubun bu etnik grubun zaferidir demedim. Kimin zaferi mi? Büyük Türk Milleti’nin tüm unsurlarının zaferidir. Her unsurumuz, içinde ne yazık ki kansız, soysuz sopsuzları da barındırmaktadır. Ve bizler bir olup bunları ayıklamak zorundayız. Aynı sözlerimi, top yekûn Kurtuluş Savaşı için de, Kıbrıs Barış Harekâtı için de Malazgirt Zaferi ve diğer tüm Zaferler için de kullanmaktayım.

Sıra geldi Bordo Berelilere. Kim mi bunlar? Bunlar tek tek insan, tek tek insanüstü özelliklerle yetiştirilen kahramanlar. Öyle ki gerektiğinde inisiyatifi ellerine alacak kadar cesur. Telsizlerini kapatıp, başkaldıracak kadar mert, uykusunda ‘’Vatan Vatan’’ diye sayıklayacak kadar canından vazgeçmiş birer er birer nefer. Sanki doğarken ‘’Şehit’’ olmak için ant içmişler. Sen istediğin kadar ‘’Andımızı’’ yasakla, onların kalp atışlarında okuduklarıdır ‘’Andımız’’. Bordo Bereli için ‘’Düşman’’ tespit edildikten sonra ‘’Düşmanın Kim’’ olduğunun önemi yoktur.

Günü geldiğinde, nasıl telsiz kapatıp gereğini yaptılarsa, tüm alıcılarını, duyargalarını da kapatacaklar elbette. Sen istediğin kadar, geri görevde tut yıllarca. Düşman, içimizdeki İrlandalılar mı? Bordo Bereli gereğini yapar. Düşman sınır ötesinde mi? Bordo Bereli gereğini yapar. Robottur Bordo Bereli. Programının adı da ‘’Vatan’’. Tüm bu sözlerimle, Bordo Bereliler nezdinde, asker ve polisimizi tanımlamaya çalıştım. Yani özetle ‘’Her Türk Asker Doğar.’’ Bordo Bereli, sulh ister, sulhu sever, sulhu sağlamak için savaşır. Yani özetle ‘’Yurtta Sulh Cihanda Sulh.’’ der. Siyaset bilmez. Vatan toprağını elletmemektir tek siyaseti. Her kim dokunmaya teşebbüs ederse, kırar o eli geçer gider.

Geriye sayım başladı. İçeride, dışarıda bize husumet güden, bizi ve vatanımızı bölmeye çalışan varsa, yardakçılarıyla birlikte hazır olsunlar 77 milyon Bordo Bereli harekete hazır. Ve dur emri almamak üzere, ölme emri almış bir biçimde, hazır. Demek ki neymiş? Gerçek Kahramanlar kimlermiş? Tabi ki Bordo Bereliler. İLANEN DUYURULUR.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.