DOLAR 32,5790 0.3%
EURO 34,6992 -0.2%
ALTIN 2.510,861,08
BITCOIN 1998897-0,14%
Mersin
21°

KAPALI

13:09

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X

2B ARAZİ ÜCRETLERİ GÜLEK’TE NASIL HESAPLANDI?

ABONE OL
1 Ocak 2016 22:20
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2B arazileri ile ilgili olarak hak sahipliği tespit edilenlerin adreslerine Defterdarlık, Mal Müdürlüğü veya Milli Emlak Müdürlüğü tarafından, taşınmazın satış bedeli, ödeme koşulları ve yükümlülükleri belirten tebligatların da yapılacağını öğrenildi

 

 

Ancak Milli Emalk müdürlüğünün konu hakkında yanlış fiyatlandırma yöntemi uygulayacağı mahalle sakinlerini kızdırdı. Gülek Belediyesi eski başkanı M.Tekin Çelik sosyal medyadan yayınladığı  yazıyla 2B arazileri ve Gülek Mahallesinden uygulanacak fiyatlandırma için geniş bir bilgi verdi.

 

 

 

2B ARAZİLERİ İLE İLGİLİ ESKİ BAŞKAN TEKİN ÇELİK SERT ELEŞTİRİLERDE BULUNDU VE MİLLİ EMLAK’I  LÜTFİ ELVAN’A ŞİKAYET ETTİ.

 

 

İşte eski Belediye başkanı Tekin Çelik’in o yazısı ’’ Kamuoyunun 2b Olarak Bildiği Orman Vasfını Kaybetmiş Arazilerin,Komisyonca Tespit Edilen Fiyatları Gülekli Hemşehrilerime Gönderilmeye Başlanıyor. Amaç Kullananlara Satılması.”Bu Fiyatlar Nasıl Tespit Edildi,Doğru Mu Yapıldı?”Konusuna Gelince;Tarsus Milli Emlak Müdürlüğü Resmi Kurumlara Bilgi Sorması Gerekiyordu;O Zaman Henüz Kapanmayan Gülek Belediyesi,Tarsus Sanayi Odası,Tarsus Ziraat Odası Gibi Resmi Kurumlara Yazıyla Görüş Sordu,Ancak Bu Kurumların Görüşlerini Bildiren Yazılarını Hiç Dikkate Dahi Almadı,Piyasa Araştırması Yaptılar(Nasıl Yaptılarsa),Ayrıca Adana İline Bağlı Pozantı Milli Emlak Müdürlüğüne De Görüş Sordular,Bu İhtiyacı Neden Duyduklarını Anlamış Değilim.

 

Oysa Yıllardan Beri Kanayan Bir Yara Olan 2b Konusunu Çözmeye Çalışan Hükümetlere Tarsus Milli Emlak Müdürlüğü Ayak Bağı Oldu Ve Çok Yüksek Fiyatları Vatandaşın Önüne Koymaya Hazırlanıyor. Şimdi Gülekli Kullandığı,Kendisine Atalarından Kalan Arsayı,Tarlayı Nasıl Alırım Diye Düşünürken Arsa Mafyasının İştahının Kabardığını Duyuyoruz,Oysa Cumhurbaşkanımız Ve Başbakanımız Ne Diyorlar;”İnsanı Yaşat Ki,Devlet Yaşasın.”Tarsus Milli Emlak Müdürlüğü Tam Tersi Bir Uygulamayla İnsanlarımızın Canını Almaya Kastetti.

 

Henüz İmar Görmemiş Bu Arazileri Sanki İmar Görmüş Gibi Bir Uygulamayla Fiyatlandırdı. Oysa Gülek’teki 2b Arazilerinin Durumu Çok Farklıdır. 1958 Yılında Yapılan Gülek Kadastro Çalışmasında Bu Arazilere Ada,Parsel Numaraları Dahi Verilmiş,Ancak İhtilalin De Devreye Girdiği 1960 Yılının Çalkantıları Nedeniyle Belli Bölgeler İptal Edilerek Orman Sayılmıştır.Oysa Çukurova’nın Kurtuluşunda Dönüm Noktası Sayılan Karboğazı Savaşını Kazanan Yiğitlerden İntikal Eden Bu Arazilerin Fiyatları Tespit Edilirken Bunlar Bile Değerlendirilmeliydi,Şimdi Tarsus Milli Emlak Müdürlüğü Yaptığı Uygulamayla O Yiğitleri De Yattıkları Yerde Huzursuz Etti,Kemiklerini Sızlattı.

 

Gülek Mahallesinde 2b Konumunda 2214 Adet Parsel Mevcuttur,Mahalle Sakinlerinin Talebi Fiyatların Yeniden Gözden Geçirilmesidir,Aksi Taktirde Hiç Bir Gülekli Normal Şartlarda Kullandığı Bu Arazileri Alamayacaktır. Buradan Çağrım Mersin Defterdarlık Yetkililerine,Bölge Siyasetçilerine Ve Özellikle Sayın Bakan Lutfi Elvan Bey’edir.

 

Zaman Geçirilmeden Tarsus Milli Emlak Müdürlüğü Yetkililerine Talimat Verilerek Tespitlerin Kurum Görüşleri De Dikkate Alınarak Yeniden Yapılmasını Sağlamaktır. Aksi Taktirde Gülekli İçin Hayat Daha Da Zorlaşacaktır…’’

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.