TARSUS GÜNDEM

250 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ.!

250 ÖĞRENCİYE BURS VERİYORUZ.!
192 views
10 Aralık 2015 - 16:15

Mersin Chp Milletvekili aday adaylarından E.Albay Soner Yıldırım’dan gazete sahibimiz Cihan Kezer’in yazısına istinaden yaptığımız görüşmede sorulara açıklıkla cevap verdi, ve Fişçi Albay asla olamayacağını ancak gençlerin Soner abisi olabileceğini kaydetti.

 

Gazete sahibimizin bugün tarihli gazete nüshasında kaleme aldığı  yazıyı okuyarak, haber iletişim numaralarından bizlere ulaşan Chp’nin hukukçu asker adayı verdiği geniş bilgilerle kamu oyunda dolaşan dedikodularda son  bulacağa benziyor.

Soner Yıldırım  görüşme sırasında verdiği bilgilerde ”Belki gençlere bir çay-simit parası kadar katkı sunuyoruz, ama bir çayın ,bir simidin ne demek olduğunu gençlik yıllarımızdan bildiğimizden dolayı bugün yapılan yardımı çok değerli buluyoruz,dedi.

 

 

2015/2016 Eğitim yılı için Türkiye’nin 4 yanından burs başvurusu aldıklarını kaydeden Soner Yıldırım, bu yıl beklentilerin  üzerinde bir başvurunun olduğunu kaydederek , 6800 kişinin aktif başvurusunu değerlendirdiklerini ifade etti.

 

Chp İlçe örgütleri , Süt üreticileri birlikleri, Odalar,Dernekler ve belli Başlı Stk’lar aracılığıyla alınan başvuruların 30 kişilik bir çalışma ekibiyle değerlendirildiğini ve bu konuda Türk Eğitim Birliği uzmanlarından da kanaat aldıklarını aktaran Soner Yıldırım ” Geçen yıl 100 öğrencime 100 Tl’lik burs veriyorduk, bu yıl başvuru fazla olunca verilen ücreti biraz aşağıya çekerek burs verilen öğrenci sayısını 250 Tl”ye çıkardık. Ve bu öğrencileri başvurularda yer alan ekonomik,aile yapısı,gelir gider tablosu incelendikten sonra puanlama ile en çok ihtiyacı olan kişilere burs bağlandığını” söyledi.

 

Ayrıca Soner Yıldırım;  başvuru yapıp burs alamayan öğrencilerin başvuru dosyaları,   tutanak hazırlanarak  yakma işlemi ile  imha edildiğini aktardı.

 

 

Burs başvuruları kabul gören ve Ekim ayı ile birlikte, Kasım ve Aralık aylarında da  burs almaya hak kazanan  250 öğrencininde hak edişlerinin İNG Bank aracılığı ile hesaplarına yatırıldığı bilgisi verildi.

 

TARSUS GÜNDEM GAZETESİ

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.