TARSUS GÜNDEM

18 Yaş altı ve 65 yaş üstü kısıtlaması görüşülecek

18 Yaş altı ve 65 yaş üstü kısıtlaması görüşülecek
214 views
09 Haziran 2020 - 10:37

Koronavirüs sürecinde 9 kez telekonferans yöntemiyle yapılan kabine toplantısı bugün yüz yüze gerçekleşecek. Toplantıda 65 yaş üstü ile 18 yaş altı için uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarının esnetilmesi ele alınacak. Düğün izinleri de konuşulacak konu başlıklarından biri olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bugün saat 15.00’te gerçekleştirilecek. Sosyal mesafe tedbirlerine uyularak yapılacak toplantıda, normalleşme adımları değerlendirilecek. Koronavirüs sürecinde atanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu da ilk kez yüz yüze kabine toplantısına katılacak. Kabine toplantısında 1 Haziran normalleşmesinin ardından gelinen durum ve hastalığın seyri gözden geçirilecek.

65 YAŞ ÜSTÜ İLE 18 YAŞ ALTINA ‘ESNETME’

Milliyetin haberine göre; 65 yaş üstü vatandaşlar ile 18 yaş altı gençler ve çocuklar için uygulanan sokağa çıkma izinleri de değerlendirilecek. Toplantıdan esnetme kararı çıkması bekleniyor. Vatandaşların en çok talepte bulunduğu düğün izinleri konusunun da toplantıda ele alınacak başlıklardan biri olduğu belirtiliyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.